Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Parkurová premiéra ve Velké Chuchli

Parkurová premiéra ve Velké ChuchliZávodiště ve Velké Chuchli má za sebou premiéru v pořádání oficiálních parkurových závodů. Nově vybudované kolbiště přivítalo jezdce z Prahy i okolí a zaznamenalo v průběhu víkendu více než 550 startů. Celková finanční dotace těchto prvních závodů činila 176.000 korun. Vítězem vrcholné nedělní soutěže Jarní ceny Velké Chuchle 2019, se stal Luboš Vondráček s klisnou Deviline Z.

Parkurové závody zahájily v pátek 3. května ráno a na programu prvního dne byly nejprve soutěže s nižší obtížností pro mladé koně a začínající jezdce. V nejvyšší soutěži stupně ZL zvítězila Emma Sophia Španko na koni Donely. Následovaly soutěže pro pony jezdce, kde se v nejobtížnější soutěži pony hendikep SP dařilo nejvíce Kláře Hlaváčkové se Samem.

I sobotní program byl dopoledne ve znamení pony, vítězkou nejvyšší soutěže pony hendikep SP byla opět Klára Hlaváčková tentokrát v sedle Goldbära. Dění na kolbišti za velmi mrazivého a deštivého počasí uzavřela soutěž dvoufázové skákání na výškách překážek 130/135 cm. Nejrychlejší z pěti dvojic, které překonaly obě fáze bez trestných bodů byla Anna Helebrantová s koněm Epo van de Achterhoek Z.

Vrcholem třídenních závodů se stala Jarní cena Velké Chuchle, která se jela na výšce ST* a do finále postupovalo 10 nejlepších dvojic ze základního kola. O dotaci 30.000 Kč bojovalo na parkuru, který připravil stavitel Zdeněk Krpela se svým týmem, celkem 37 dvojic. Vítězem se stal Ing. Luboš Vondráček s belgickou klisnou Deviline Z, druhý dokončil Sergej Motygin a Dylan, třetí místo obsadila Michaela Refková s klisnou Grace Federica.

Přímý přenos ze závodů mohli sledovat diváci na webech chuchelského závodiště a internetové televize Equi TV, kde jsou ke zhlédnutí i zajímavé rozhovory pořízené v průběhu závodů.

Další parkurové závody Summer Cup 2019, tentokrát již čtyřdenní, se ve Velké Chuchli uskuteční 13.-16. června.