Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Klisnám kralovala Rabbit Havana

Klisnám kralovala Rabbit HavanaVrcholem dvanácté kapitoly letošní metrpolitní dostiové sezóny v Chuchle Areně Praha byla první říjnovou neděli Velká cena Metrostavu (17. Memoriál Harryho Petrlíka), mílová zkouška nejvyšší kategorie pro tříleté a starší klisny. Na start zamířilo osm adeptek a v závěru se nakonec těsně prosadila čtyřletá Rabbit Havana, v jejímž sedle ukončil dvouměsíční čekání na vítězství loňský žokej-šampión David Liška.

V koncovce došlo na souboj ještě nedávných stájových kolegyň, protože stříbrná z loňské Jarní ceny klisen Rabbit Havana změnila po minulém startu v Mostě majitele a trenéra a nyní už v tréninku Václava Luky přinesla premiérový triumf stáji ML Racing. Za sázkovou druhou favoritkou (4:1) finišovala o krk druhá tříletá zástupkyně i odchovankyně Rabbitu Trhový Štěpánov Dark Absolu (11:1), dvě délky za ní třetí skončila Wlastina (5,5:1).

V rámcových dostizích se dařilo Janu Vernerovi, který zaznamenal 37. kariérní double a odpověděl na dva sobotní brněnské triumfy lídra šampionátu Adama Floriana - na čele žokejského žebříčku tak oba opět dělí tři plné zásahy.

 

Výsledky