Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Letní cena Velké Chuchle pro Německo

Letní cena Velké Chuchle pro NěmeckoČtyřdenní parkurové závody na chuchelském závodišti přilákaly početné startovní pole, přestože po všechny dny panovalo slunečné a velmi horké počasí. Do Chuchle se sjeli závodníci z celé České republiky, Německa i z Rakouska. Závodilo se každý den od časných ranních hodin až do večera a přes tropické teploty dorazilo i mnoho diváků, kteří si přišli užít poslední zářijový víkend i se svými dětmi a rodinami.

V prvních dvou dnech se závodilo na parkurech s nižší obtížností, určených pro mladé koně, začínající jezdce a děti a celé závody vyvrcholily v neděli, kdy v odpoledních hodinách odstartovala Letní cena Velké Chuchle. Na jejím startu stálo celkem 33 jezdců. S čistým kontem dokončilo přesně 10 dvojic, které pokračovaly do finále. Tam již obtížný parkur z dílny chorvatského stavitele Eduarda Petroviče dokončilo bez trestných bodů pouze 5 jezdců a nejrychlejšího času dosáhl německý jezdec Manuel Prause s valachem Cadillac. Aleš Opatrný měl při své finálové jízdě s koněm Samsonite o celé 3 sekundy lepší čas, ale bohužel chyboval na předposledním skoku, což ho odsunulo až na 6. místo. Druhý se umístil Karel Polák s Empire 1 a 3. místo patřilo Jiřímu Papouškovi s klisnou Stakata.

Vítěz Letní ceny Velké Chuchle obdržel kromě finanční odměny i speciální cenu, kterou věnovala společnost CPI Hotels, poukaz pro dvě osoby na čtyřdenní pobyt v hotelu na ostrově Hvar.

Kompletní výsledky

Nedělní soutěže - video

Sestřih finále hlavní soutěže odvysílá také Česká televize v pravidelném středečním jezdeckém bloku na programu ČT Sport dne 4. září 2019.