Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Mílařská esa ve Velké květnově ceně

Mílařská esa ve Velké květnově ceněV neděli 21. května pokračuje v Chuchle Areně Praha letošní metropolitní dostihová sezóna a program sedmi dostihů startuje ve 14 hodin. Vrcholem dne bude 74. Velká květnová cena, která je prvním významným testem nejlepších čtyřletých a starších mílařů. Do letošní edice této zkoušky míří deset adeptů a tradičně vysokou kvalitu startovního pole zajišťují nejen vítězové posledních dvou ročníků, ale např. i kůň, který v zimě absolvoval dostihy na dubajském závodišti Meydan.

Oním netrpělivě očekávaným aktérem je čtyřletý hnědák Josephino, který se do Prahy vrací po roce od devátého místa v loňské Velké jarní ceně. Na podzim však dvakrát zvítězil na prestižním závodišti ve francouzském Chantilly a v náročné konkurenci zimních dostihů v Dubaji finišoval jedou čtvrtý a dvakrát sedmý. Jeho jarní debut byl již dvakrát odložen a protože výhledově opět míří do zahraničí, bude jeho nedělní chuchelské vystoupení možná ojedinělou příležitostí spatřit jej na tuzemské scéně. Tipsport ho ve své sázkové nabídce vidí jako favorita, nicméně jeho preference nejsou až tak výrazné, protože se střetne s velmi kvalitní konkurencí. Hlavními oponenty mu budou premiant dubnového Memoriálu Jaroslava Maška a vloni zde těsně druhý Politicum, vítězové posledních dvou ročníků Velké květnové ceny Pace Man a rekonvalescent Ignacius Reilly (poprvé nastoupí jako svěřenec Evy Záhorové) či hrdinka podzimního Memoriálu Harryho Petrlíka Rabbit Coulsty.

V neděli 21. května nebudou ve Velké Chuchli zastavovat vlakové spoje, nicméně dojde k posílení autobusových linek č. 244 a XS7 ze Smíchovského nádraží. 

Areál Chuchle Areny se pro návštěvníky otevře již ve 12 hodin, první dostih odstartuje ve 14 hodin a pro nejmenší bude opět připravena řada atrakcí, včetně oblíbených jízd na ponících zdarma. 

Více o akci ZDE