Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Jardin Michelet udržel čistý štít i na klasické scéně

Jardin Michelet udržel čistý štít i na klasické scéněV neděli 14. května vyvrcholila první část letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha úvodním dílem Klasické trojkoruny, 102. CONSEQ Velkou jarní cenou. Na start 1600 metrů dlouhé prestižní zkoušky o celkových 550 tisíc Kč se postavilo čtrnáct tříletých hřebců a jedna klisna, roli favorita nesl loňský juniorský šampión Devil In Pink.

Tmavý hnědák stáje Lokotrans se sice před polovinou cílové roviny posunul na čelo, nakonec však, při svém prvním letošním startu, skončil pátý. Po vítězství dlouho sahala jediná klisna v poli, až koncem dubna stájí Statek Blata Český ráj angažovaná Abha, ale v dramatickém duelu ji, za kvalitních 1:37,52, o krk zdolal hnědák Jardin Michelet. Reprezentant stáje Cardboard se představil při všech letošních chuchelských dnech a po triumfech mezi debutanty a na scéně druhé kategorie udržel neporazitelnost také mezi elitou. Žokej Adam Florian, český šampión sezóny 2019, zaznamenal, podobně jako trenér Zdeněk Seménka a majitel stáje Karel Klenovský, druhé klasické vítězství, a navíc zároveň vyhrál jubilejní stý dostih v kariéře. Za Abhou také další dvě místa získali ve Francii zakoupení koně, kteří se českému publiku představili poprvé: třetí finišoval Bellator stáje Leram a čtvrtý klisnin stájový kolega Biriatou.

I druhý dostih nejvyšší kategorie nabídl představení špičkových zástupců klasického ročníku, zejména těch, kteří do červnového Českého Derby míří tzv. vytrvaleckou cestou. Vítězem 37. Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera (I. kat., 2200 m, 135 tis. Kč) se stal teprve podruhé v životě startující Breakmoment, přičemž hnědák v péči trenérky Ingrid Janáčkové na chuchelské dráze debutoval teprve před třemi týdny, kdy jej porazil jediný soupeř – Jardin Michelet... Tentokrát již přemožitele nenašel a pod mladým francouzským žokejem, poprvé v ČR účinkujícím, Hugem Besnierem, zvítězil v solidním čase 2:21,94 jistě o délku a tři čtvrtiny před svým tréninkovým kolegou L'Enfant Terriblem, zdejším novicem stáje Bella horse. O tři čtvrtiny délky za ním na třetí honorář dosáhl Stormy Awakening, další klasická naděje stáje Cardboard, těsně před dvojicí Maranello Rosso (Lokotrans) a Duplikat (DS Pegas). Breakmoment hájí barvy stáje CK Martin Tour a majiteli Vojtěchu Martinovi přinesl vítězství v první kategorii po dlouhých jedenácti letech.

V rámcovém programu dvakrát vyhrál žokej Milan Zatloukal, a zapsal si tak jubilejní padesátý double kariéry.

Výsledky