Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V neděli první díl Klasické trojkoruny

V neděli první díl Klasické trojkorunyPrvním z nejvýznamnějších vrcholů dostihové sezóny bude tuto neděli v Chuchle Areně Praha 102. CONSEQ Velká jarní cena o 550 tis. Kč, klasický dostih pro tříleté hřebce a klisny, úvodní díl tzv. Klasické trojkoruny. Na start se postaví čtrnáct hřebců a jedna klisna, všichni reprezentují tuzemské stáje, dva aktéři jsou narození v ČR, ostatní byli importováni. V osmi dostizích celého odpoledne by mělo účinkovat 92 koní a šestatřicet jezdců, program startuje již ve 13 hodin.

Favoritem 102. CONSEQ Velké jarní ceny (start ve 14.45 hodin) je šampión loňských dvouletých hřebců Devil In Pink (ž. Laube, tr. Urbánek, stáj Lokotrans), který výhledově míří do německé Velké jarní ceny a nedělní vystoupení pro něj bude letošní i pražskou premiérou. Nebude však jediným účastníkem, jenž se na centrální dráze představí poprvé. Řada vyzyvatelů má zapsány výsledky především z Francie, kde většinou dosahovali na dotovaná umístění. Výjimkou je jediná klisna v poli Abha – ta koncem března triumfovala v dostihu nezvítězivších v Pornichetu a její stáj Statek Blata Český ráj (a trenérka Ingrid Janáčková) má v dostihu hned trojnásobné zastoupení. 

Vizitky kandidátů 102. CONSEQ Velké jarní ceny

Dalším ostře sledovaným dostihem bude 37. Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera (2200 m, start ve 14.10 hodin), v němž změří síly adepti startu v Českém Derby a jehož výsledek často naznačí jejich reálné ambice vzhledem k červnovému cíli.

V neděli 14. května nebudou ve Velké Chuchli zastavovat vlakové spoje, nicméně dojde k posílení autobusových linek č. 244 a XS7 ze Smíchovského nádraží. 

Areál Chuchle Areny se pro návštěvníky otevře již v 11 hodin, první dostih odstartuje ve 13 hodin. Doprovodným programem, kromě tradiční bohaté nabídky pro nejmenší návštěvníky (v 15.25 hodin i s představením loutkového divadla), budou tentokrát ochutnávky vín, grillování a chill out zóna v rámci prosecco & wine pikniku.

Více o akci ZDE