Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Mistrovství ČR dětí a juniorů opět ve Velké Chuchli

Mistrovství ČR dětí a juniorů opět ve Velké ChuchliOd čtvrtka do neděle se v Chuchle Areně Praha koná parkurové mistrovství ČR dětí a juniorů. Na svém domovském kolbišti se představí i čerstvá medailistka z mistrovství Evropy Anna Marie Vítek. Chybět nebudou ani další mladé jezdecké hvězdy.

Na kolbišti Chuchle Areny Praha se ve dnech 26. až 29. srpna koná mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů, které se na tomto místě uskutečnilo i v loňském roce. Na místo činu se vrátí většina dosud úřadujících mladých mistrů, ale i čerství držitelé medailí z pony šampionátu, který se konal předešlý víkend ve Zduchovicích. Tam brala zlato Kateřina Bubáková a bronz Sarah Dajbychová. Obě budou v Chuchli startovat mezi mladšími juniory.

V prostřední věkové kategorii se představí i loňská mistryně dětí Adéla Dvoranová, stejně jako stále úřadující vicemistryně Štěpánka Mašková. Třetí byla před rokem mezi dětmi Kristina Vítek, jež tentokrát míří do soutěže starších juniorů. Soupeřkou se jí stane i její sestra Anna Marie Vítek – mj. i s klisnou Chacco’s Amke, s níž v červenci při evropském šampionátu v portugalské Vilamouře vybojovala bronz.

V soutěži dětí jistě budou patřit mezi favoritky další účastnice mistrovství Evropy, jimiž jsou Klára Hlaváčková, Kateřina Růžičková či Rozálie Sovová. Jejich dětská kolegyně Rozálie Pichrtová se rozhodla bojovat o medaile České jezdecké federace v soutěži mladších juniorů, např. po boku stříbrného medailisty z roku 2020 Daniela Hakra, který mezi mladšími juniory ještě zůstává.

Účastníci soutěže mladších juniorů ve Vilamouře Anna Helebrantová a Oliver Písařík se pro změnu utkají v nejstarší skupině jezdců. Do ní se posunula i loňská mladší juniorská mistryně Nikola Egrová, nebo druhá vicemistryně Natálie Kovářová. Silnou konkurentkou jim jistě bude držitelka loňské zlaté medaile starších juniorů Anna Kostková. Ta do prvního kola nastoupí dokonce s trojící koní.

Program šampionátů dětí a juniorů ve skocích zahrnuje tři hlavní kategorie jednotlivců, ale také dvě týmové soutěže – dětí a juniorů. Zatímco jednotlivce čekají tři kola, účastníky klání oblastních družstev dvě. V pátek se koná všech pět soutěží, a tak program bude velmi nabitý. Podobně tomu bude i v sobotu, kdy se již týmy dočkají udílení medailí. Na nedělní ráno je vypsaná tzv. „poslední šance“ pro dvojice, které již nepokračují do následných třetích kol soutěží jednotlivců, jimiž celý šampionát vyvrcholí.

Více ZDE.

Zdroj: Tisková informace Chuchle Areny Praha