Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Anna Marie Vítek zlatá na MČR

Anna Marie Vítek zlatá na MČRVyvrcholením čtyřdenního Mistrovství ČR dětí a juniorů v Chuchle Areně Praha bylo nedělní finále soutěže starších juniorů. Jezdkyně Anna Marie Vítek prožívá senzační sezonu a po výborné bronzové medaili z mistrovství Evropy v kategorii dětí získala na republikovém šampionátu v Chuchle Areně Praha mezi staršími juniory zlato. V této kategorii se diváci dočkali i rozeskakování o titul, neboť dva jezdci měli po třech kolech na svém bodovém kontě nulu. Na zkráceném parkuru předvedla lepší výkon Anna Marie Vítek s Chacco´s Amke, když nechybovala a její čas 33,25 sekundy se jejímu jedinému soupeři Oliveru Písaříkovi nepodařilo překonat. Ani on v sedle Kimona Vd Bisschop v rozeskakování nezaváhal, dosažený čas však jezdci stačil jen na stříbrnou medaili. Tu bronzovou získala sestra vítězky Kristina Vítek, která v sedle Strapowera taktéž neshodila během celého šampionátu žádnou překážku. V boji o mistrovský titul však nemohla pokračovat až do úplného konce kvůli jednomu trestnému bodu za čas, který si připsala v páteční úvodní části soutěže. Čtvrté a páté místo obsadily dvě jezdkyně, které si v tříkolové soutěži celkem připsaly pouze čtyři trestné body. Lepší součet časů zařadil na čtvrté místo Petru Pařenicovou se Zetou, zatímco loňská mistryně Anna Kostková skončila s Congstarem 1 pátá.

Anna Marie Vítek i Kristina Vítek si na krk pověsily zlatou medaili již v sobotu, a to v juniorské soutěži družstev. Stejně úspěšná byla i Karolína Dvořáková, která s nimi tvořila tým. Této jezdkyni se pro změnu podařilo získat zlatou medaili mezi jednotlivci v kategorii mladších juniorů. Tam však měla cestu za zlatem náročnější, neboť se v rozeskakování sešla početnější konkurence. Pětice mladších juniorů neměla na kontě po třech kolech žádnou penalizaci. Karolína Dvořáková v sedle Chakita absolvovala rozeskakování nejen bezchybně, ale i ve výborném čase 40,69, což jí stačilo na zlato. Nejednalo se o čas absolutně nejrychlejší, ale Emma Sophia Španko se nevyvarovala jedné chybě. S Electric Lady skončila po jedné chybě s časem 39,77 vteřiny čtvrtá. Druhý nejlepší výkon předvedla mezi mladšími juniory Kateřina Bubáková, která se tak s Nasty Girl de Muze radovala ze stříbra. Jezdkyně absolvovala rozeskakování čistě s časem 42,93 sekundy. Bronz získal Daniel Hakr, který sedlal Dennyho 11 a také nechyboval. Tato dvojice navázala na stříbro z loňského mistrovství. Páté dekorované místo získala po jedné chybě a pomalejším času Sarah Dajbychová s Eolitou 1.

V dětské kategorii byl mistr znám hned po třech kolech a rozeskakování se uskutečnilo pouze o stříbro a bronz. Přestože se do nedělního finálového klání dětské kategorie probojovalo sedm dvojic bez chyb, pouze jedna jediná udržela bezchybné konto až do konce. Z titulu mistra České republiky mezi dětmi se tak v Chuchle Areně Praha radovala Kateřina Benešová s klisnou Grace Federicou. Dalších osm jezdců s jednou chybou po třech kolech se rozeskakovalo o zbylé dvě medaile. V rozeskakování nakonec nejlepší výkon podal Albert Písařík, když v sedle C.C.Boye absolvoval zkrácenou trasu parkuru bezchybně a v čase 41,47 vteřiny. Tímto výkonem si nakonec zajistil stříbrnou medaili. S rozdílem pouze několika desetin vteřiny si pro bronz dojela Rozálie Sovová s klisnou Jetta. I tato dvojice v rozeskakování nechybovala.

V sobotních soutěžích družstev v kategorii juniorů zvítězil tým "Praha 2" (Anna Marie Vítek, Kristýna Vítek, Karolína Dvořáková a Viktor Skutecký), v kategorii dětí zlato vybojoval celek "Středočeská 1" (Barbora Šafratová, Kristýna Gutová, Rozálie Sovová a Albert Písařík).

Kompletní informační servis Jezdci.cz ZDE