Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Mladé parkurové naděje opět v Chuchle Areně Praha

Mladé parkurové naděje opět v Chuchle Areně PrahaMČR21_Anička.jpegChuchle Arena Praha bude i v letošním roce hostit prestižní šampionát Mistrovství České republiky ve skocích v kategoriích dětí a juniorů. Od čtvrtka 28. do neděle 31. července se na chuchelské závodiště sjedou ti nejlepší jezdci a jezdkyně, kteří se na tento šampionát kvalifikovali.

V loňském roce se vítězkou v kategorii dětí stala Kateřina Benešová, v kategorii mladších juniorů (14–16 let) Kateřina Dvořáková a ve starších juniorech (16–17) Anna Marie Vitek z domácího klubu V Team Praha, která ve stejném roce s klisnou Chacco’s Amke získala i bronzovou medaili na mistrovství Evropy.

Stavitelkou parkurů v letošním roce bude Španělka Isabel Fernandez De Cañete, která dlouhodobě pracuje v týmu stavitele Santaiga Varely Ulastres, se kterým se účastnila jako jeho asistentka i olympijských her v Tokiu. Pravidelně staví kurzy dětských šampionátů ve Španělsku, takže má s touto věkovou kategorií bohaté zkušenosti.

Pro účastníky i návštěvníky je připravený také bohatý doprovodný program, soutěže pro děti, skákací hrady i další atrakce a pro zájemce také jízdy na ponících. Ve čtvrtek v podvečerních hodinách proběhne slavnostní nástup všech účastníků a zahájení mistrovství a následně losování pro soutěž družstev, která je na programu pátečního dne. Oblíbená Party mistrů je naplánována na sobotní večer, kdy budou oznámeni první mistři, a to v kategorii družstev.

Zástupci České jezdecké federace také předají ceny nejlepším jezdcům v kategorii skoky za sezonu 2021 a pak již bude následovat oblíbená diskotéka. Vrcholem celého víkendu budou finálová mistrovská kola a kdo bude vítězem v roce 2022, to bude vyhlášeno v průběhu neděle, kdy bude celý šampionát zakončen.

Přijďte si užít mistrovský víkend v Chuchli!