Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Na startu Ceny Eliota bude i Aleš Opatrný

Na startu Ceny Eliota bude i Aleš OpatrnýEliot byl parkurový kůň Františka Ventury, se kterým vyhrál olympijské hry v roce 1928. Na jeho počest se již čtvrtým rokem konají v Chuchle Areně Praha závody připomínající tohoto našeho jediného držitele zlaté olympijské medaile z jezdectví. Vítězi předešlých ročníků se stali účastníci olympijských her Aleš Opatrný a Ondřej Zvára, v loňském roce si putovní pohár odvezl Matěj Kotalík. Kdo se stane vítězem čtvrtého ročníku se dozvíme v neděli 9. října 2022.

Cena Eliota již počtvrté uzavře parkurovou sezónu v Chuchle Areně Praha. Uskuteční se ve dnech 7. až 9. října a na programu budou soutěže od 100 do 145 cm. Vrcholem závodů bude již tradičně Velká cena, která se bude konat v neděli odpoledne. Do soutěže s překážkami vysokými 145 centimetrů nastoupí přibližně 30 dvojic a do finále postoupí 10 nejlepších koní a jezdců. Ti si pak rozdělí celkovou finanční dotaci 60.000 korun.

Na startu uvidí diváci téměř 300 závodníků denně, začátek soutěží bude vždy v 8 hodin ráno. Mezi startujícími budou kromě účastníků letošního juniorského evropského šampionátu i účastníci olympijských her v Tokiu Ondřej Zvára a naše parkurová jednička Aleš Opatrný, chybět nebude ani účastník mistrovství světa Vladimír Tretera.

Druhá říjnová neděle bývá v Chuchle Areně Praha ve znamení Ceny Eliota, ale zároveň je neodmyslitelně spojena i s Velkou pardubickou. Všichni přítomní tak budou mít možnost sledovat v přestávkách soutěží přenos z tohoto nejtěžšího a nejstaršího překážkového dostihu v kontinentální Evropě.

Nedílnou součástí parkurových závodů v Chuchli jsou také doprovodné aktivity pro rodiny s dětmi. Kromě skákacích atrakcí bude pro zájemce možnost jízdy na ponících.