Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Memoriál Harryho Petrlíka pro jeho syna Allana a Rabbit Coulsty

Memoriál Harryho Petrlíka pro jeho syna Allana a Rabbit CoulstyVrcholem dvanácté kapitoly letošní metropolitní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byl 19. Memoriál Harryho Petrlíka, mílový test nejvyšší kategorie, určený tříletým a starším klisnám. Jeho vítězkou se stylem start-cíl stala čtyřletá bělka Rabbit Coulsty s žokejem Jiřím Chaloupkou, a trenér Allan Petrlík se tak dočkal premiérového triumfu v dostihu, pojmenovaném na počest svého otce.

Rabbit Coulsty se v dostihu první kategorie prosadila premiérově, celkově si po úspěších v Karlových Varech, Brně a Mostu zapsala čtvrté kariérní vítězství. Žokej Jiří Chaloupka i stáj Rabbit Trhový Štěpánov vyhráli v této zkoušce podruhé, čtyřnásobný trenér-šampión Allan Petrlík, po jehož otci je dostih pojmenován, jej opanoval poprvé. Favoritka Zariyannka finišovala na třetí příčce, na níž ji o krk odsunula Dally Top, jež stříbrný stupínek obsadila při devátém životním vystoupení již posedmé.

Dvou plných zásahů během dne dosáhli trenér Allan Petrlík a také jezdec Lukáš Charvát, pro kterého šlo o druhý kariérní double. V rámcovém programu se zrodily dva historické zápisy, vedoucí žena jezdeckého šampionátu Lázně Poděbrady Cup Vendula Korečková díky výhře se svým svěřencem Bundeskanzlerem zaznamenala první trenérské vítězství a žokejka Jiřina Andrésová, v šampionátu těsné druhá, dosáhla, s klisnou Nargotou, jako desátá žena české i čs. historie, 100. jezdeckého triumfu.

Výsledky