Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Dosáhne Zariyannka na první pražský triumf?

Dosáhne Zariyannka na první pražský triumf?Hlavní dostih dvanácté kapitoly letošní sezóny v Chuchle Areně Praha bude patřit tříletým a starším klisnám. V neděli 2 října se na trati 1600 metrů utkají o vítězství v 19. Memoriálu Harryho Petrlíka (I. kat., 150 tis. Kč) a sedmičlenná sestava nabízí skutečně vysokou kvalitu: na start se postaví dvě klasické vítězky a další čtyři klisny, které získaly v klasických zkouškách dotované umístění. První z osmi dostihů startuje ve 13 hodin, areál závodiště bude otevřen od 11 hodin.

Favoritkou dostihu, pojmenovaného na počest legendárního trenéra Harryho Petrlíka, je v Irsku narozená Zariyannka, pětiletá "světoběžnice", která se v únoru loňského roku stala prvním českým koněm, jenž se zúčastnil dostihů v Saúdské Arábii. Může se pyšnit velice úspěšnou kariérou, zvítězila v předloňském Oaks a letošní Lázeňské míli a dosáhla celkem patnácti dalších dotovaných umístění v dostizích nejvyšší kategorie (mj. druhá příčka ve Velké jarní ceně či páté místo v Rakouském derby). Obou vítězství dosáhla na karlovarské dráze a naposledy startovala před měsícem ve Velké ceně Prahy CK Martin Tour, kde třetím místem překonala hranici zisku jednoho miliónu korun vyhraných cen. Jejími hlavními soupeřkami by měly být obě tuzemské rodačky, premiantka loňské Jarní ceny klisen Solemeena a stříbrná z letošního ročníku téhož květnového klasického testu Dally Top, jejíž matka Dally Hit opanovala Petrlíkův memoriál v letech 2014 a 2017.

Doprovodný dětský program se tentokrát odehraje ve spolupráci s městskou policií, která pro nejmenší návštěvníky připravila zábavné hry a soutěže i zajímavé ukázky své činnosti. Při příznivém počasí budou opět nachystány jízdy na ponících zdarma (13–15 hod.), venkovní hřiště s atrakcemi (trampolíny, kolotoč, skákadla) nebo králičí hop. K dispozici jsou také krytý dětský koutek, tvořivé dílničky a obchod se suvenýry v přízemí tribuny.

Více o akci ZDE

Foto: Pavla Pechmanová