Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V CPI Hotels Velké ceně českého turfu se prosadil Vert Liberte

V CPI Hotels Velké ceně českého turfu se prosadil Vert LiberteV sobotu 24. září se v Chuchle Areně uskutečnil jedenáctý dostihový den letošní sezóny. Jeho vrcholem byla nejdůležitější srovnávací zkouška tříletých a starších koní na "derby-distanci", tedy na trati 2400 metrů, 44. CPI HOTELS Velká cena českého turfu (Listed, 600 tis. Kč). V koncovce se jistě o bezmála tři délky prosadil čtyřletý valach DS Pegas Vert Liberte s žokejem Petrem Foretem.

Druhou příčku, stejně jako v Českém Derby, vybojoval Stronger Together, o krk třetí finišovala obhájkyně loňského triumfu v tomto dostihu Wellunca. Vert Liberte zaznamenal čtvrtý kariérní triumf, Petr Foret se do listiny vítězů Velké ceny českého turfu zapsal již potřetí, DS Pegas majitele Jiřího Trávníčka podruhé a trenér Dalibor Török premiérově.

Druhým dostihem nejvyšší kategorie byl 86. ARQANA Gerschův memoriál (I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč) pro dvouleté koně. V něm i druhý kariérní start proměnila v plný zásah bělka stáje BoKaBau Salt Mix, která přinesla letošní první tuzemské vítězství v nejvyšší kategorie pro trenéra Václava Luku. V sedle Salt Mix byl pětinásobný český a sedminásobný španělský šampión Václav Janáček. Ten Gerschův memoriál opanoval podruhé (premiérově před dvěma lety v sedle /shodou okolností/ Vert Liberte), trenér Luka a manželé Boškovi, majitelé stáje, poprvé.

Dvou triumfů v rámcovém programu dosáhli trenér Michal Kalčík a majitel stáje The Sons of Sharpour Josef Saller mladší.

Výsledky