Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Nedělní vrcholy slibují skvělou podívanou

Nedělní vrcholy slibují skvělou podívanouDostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračuje v neděli 24. dubna třetí kapitolou a letos poprvé se v jednom dni uskuteční dva dostihy nejvyšší kategorie. Oba se poběží na trati 1400 metrů a oba jsou výtečně obsazeny: tříletým hřebcům a valachům je určena předzkouška klasické Velké jarní ceny, Memoriál profesora Michala, starší sprinteři a mílaři se utkají v Ceně UniCredit Bank, Memoriálu Jaroslava Maška. V rámci doprovodného programu bude také možno nahlédnout do chuchelského zákulisí. Začíná se ve 14 hodin, areál bude otevřen o dvě hodiny dříve.

Do Memoriálu profesora Michala míří jedenáct kandidátů a dosavadní neporazitelnost zde bude hájit loňský dvouletý šampión, vítěz Ceny zimního favorita a Simsonovy ceny Red Coral, přičemž na start se chystá i premiant listopadového Pražského zimního favorita Zamico. Oba čeští rodáci proti sobě mají silnou sestavu, v níž nechybějí např. držitel Ceny Masise Arkhangelsk, či lednový vítěz z Francie, nová akvizice trenérky Janáčkové a majitelky Jany Dufkové Help.

V Ceně UniCredit Bank – Memoriálu Jaroslava Maška se sejde devět výborných starších koní. Poprvé po zimě se představí vítězka loňského EJC Million Rabbit Breath, premiant Českomoravské ceny Lailaho nebo nestárnoucí Mr Right, trojnásobný sprinterský šampión a v kariéře vítěz celkem šestnácti dostihů. Dalšími uchazeči budou mj. vítěz EJC Million 2020 Politicum, držitel Velké jarní ceny (2018) Sagar, nebo obhájce loňského prvenství Worth Choice.

V Ceně společnosti Tipsport (1800 m), která letos nahrazuje tradiční karlovarskou dvoukilometrovou Jarní cenu tříletých, se představí řada adeptů startu v Českém Derby, před startem poutají hlavní zájem bronzový z Gerschova memoriálu Caucasian a místní novic, v listopadu ve Francii vítězný Apollon.

Více o akci ZDE