Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Velká dubnová cena: po strhujícím duelu Vert Liberte

Velká dubnová cena: po strhujícím duelu Vert LiberteNa Velký pátek pokračovala letošní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha druhou kapitolou. Výrazně početnější publikum, než při premiéře, vidělo program osmi dostihů, jimž vévodila výtečně obsazená 64. Velká dubnová cena (I. kat., 1800 m, 150 tis. Kč, 4l. a st.) s dvanácti aktéry.

Po ohromném duelu v koncovce se nakonec prosadil stříbrný z loňské Velké jarní ceny, čtyřletý valach Vert Liberte s žokejem Petrem Foretem o krk před šestiletým Pace Manem, který nastupoval po podzimní sérii tří dvojkových triumfů a vedla jej švýcarská žokejka Sibylle Vogt. Vert Liberte k předloňskému Gerschovu memoriálu přidal druhou životní i pražskou výhru, Petr Foret zahájil druhou padesátku tuzemských jedničkových triumfů a zároveň se do listiny vítězů Velké dubnové ceny zapsal poprvé. Naproti tomu trenér Dalibor Török a DS Pegas obhájili loňské vítězství a zaznamenali zde druhé trenérské, resp. třetí majitelské prvenství (Dalibor Török navíc tento dostih dvakrát vyhrál také ještě jako žokej). Favority Velké dubnové ceny byli loňští medailisté Zariyannka a Torque Power, kteří s odstupem šesti délek obsadili třetí a čtvrté místo.

V rámcovém programu svou výher dosáhla rodinná stáj Nieslanikových a prvního českého plného zásahu se dočkala také žokejka Sibylle Vogt. Vítězný kariérní debut prožila trenérka Jana Manová a premiérové vítězství si zapsala také Stáj Cabrio. 

 

Výsledky