Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Skvěle obsazená Velká dubnová cena

Skvěle obsazená Velká dubnová cenaDostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračuje tentokrát na Velký pátek 15. dubna, kdy se návštěvníci mohou těšit nejen na osm napínavých dostihů, ale také na bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Vrcholem odpoledne bude výtečně obsazená 64. Velká dubnová cena, v níž se představí tucet špičkových středotraťařů. První dostih startuje ve 14 hodin, areál bude otevřen o dvě hodiny dříve.

Do 64. Velké dubnové ceny (I. kat., 1800 m, 150 tis. Kč, 4l. a st.) nastoupí dvanáct aktérů, z nichž minimálně polovina může reálně pomýšlet na vítězství. K favoritům patří především vítěz loňského EJC Middle Australien (ž. Laube), stříbrná a bronzový z loňské edice Velké dubnové ceny Zariyannka (ž. Radek Koplík) a Torque Power (ž. Línek), premiant loňského Slovenského derby Rabbit Red Jazz (ž. Zatloukal) a suverén loňské Velké letní ceny z Mostu Cape Freedom (Charvát).

Také rámcový program slibuje hodnotnou podívanou, např. ve Velikonoční ceně se představí držitel slovenské Klasické trojkoruny (2019) Arcturus, vítězka Velké ceny českého turfu (2018) Rousse, či umístěný z Prix du Cadran (Gr.1, 2020) Cacophonous.

Po necelých dvou týdnech se do Prahy vrátí švýcarská žokejka Sibylle Vogt, aby znovu usilovala o své první české vítězství, v tomto roce premiérově se chuchelských dostihů zúčastní i přední belgický žokej Koen Clijmans.

S blížícím se vyvrcholením Velikonoc souvisí bohatý doprovodný program. Jeho součástí budou prodejní stánky s velikonočním sortimentem (pomlázky včetně ukázek pletení, kraslice, velikonoční pečivo, dekorace, textil, keramika, dřevo, sklo), pro děti jsou nachystány tvořivé dílničky, ukázky králičího hopu, nebo malování na obličej.

Více o akci ZDE