Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Ovládne Well Prepared i Velkou červnovou?

Ovládne Well Prepared i Velkou červnovou?Metropolitní dostihová sezóna pokračuje v sobotu 4. června šestou kapitolou. Její scénář obsahuje osm dostihů, z nichž dva mají status nejvyšší kategorie, a bohatý doprovodný program, zejména pro nejmenší návštěvníky. První dostih startuje ve 14 hodin, areál bude otevřen tradičně již o dvě hodiny dříve.
70. Velká červnová cena Factoringu České spořitelny (I. kat., 2210 m, 150 tis. Kč) poutá pozornost zejména proto, že je hlavní předzkouškou blížícího se Českého Derby. V poli jedenácti účastníků je po triumfu v květnovém Memoriálu JUDr. Frankenbergera favoritem hnědák stáje K-K Metal Well Prepared. Svěřence Radka Holčáka tentokrát povede žokej Petr Foret (stájová jednička Jaromír Šafář není z důvodu odnětí licence k dispozici), jenž v posledních pěti letech Velkou červnovou dvakrát vyhrál a v tomto roce dosáhl v jedničkových dostizích již čtyř vítězství. Zajímavým kandidátem je teprve podruhé startující reprezentant stáje Stanislav Chudáček Fascing Rock, zástupce němčické šampiónské centrály Vocáskových zahájil kariéru před měsícem triumfem na mosteckém Hipodromu a nyní se premiérově představí na nejvyšší scéně, opět s žokejkou Vendulou Korečkovou v sedle. Do Derby zatím není přihlášen, ale v případě dobrého výsledku by jeho tým o dodatečné nominaci uvažoval.
V 18. Ceně Nory Jeane (I. kat., 1600 m, 150 tis. Kč) se utká sedm tříletých a starších klisen. Klasický ročník zastupují druhá, třetí a sedmá z letošní Jarní ceny klisen, avšak hlavní hvězdou sestavy je v dosavadních čtyřech kariérních startech neporažená Classa (vloni vítězka mj. Slovenského Oaks či Memoriálu Harryho Petrlíka) a vysoké ambice má i premiantka loňské Jarní ceny klisen a tréninková kolegyně favoritky Solemeena – obě do dostihu vyšle trenér Václav Luka.
Z dalšího programu jsou hned dvě položky vyhrazeny žákovským jezdcům a celé odpoledne (ve 14 hodin) otevře Cena prvních nadějí, premiérový dostih dvouletých koní v této sezóně na pražské dráze.
Tematické zaměření akce – dětský den – nabídne nejmenším návštěvníkům spoustu zábavy a her (mj. stezku se soutěžemi, workshopy, či loutkové divadlo).
Upozorňujeme, že vlaková zastávka ve Velké Chuchli je po celý červen mimo provoz a při cestě vlastním automobilem se k Chuchle Areně stále lze dostat pouze ve směru od Radotína. Areál bude otevřen již od 12 hodin.
 
Více o akci ZDE