Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Partnerem Českého Derby bude společnost Westminster

Partnerem Českého Derby bude společnost WestminsterLetošní ročník nejprestižnějšího klasického dostihu sezóny získal nového partnera, 104. ročník Českého Derby se spojí se jménem společnosti Westminster německého podnikatele v oblasti realit Mariana Ziburskeho. Ta se v posledních letech stala jednou z nejvýraznějších značek ve středoevropském turfu, mj. má zásadní podíl na výrazném nárůstu cen dostihů v Polsku, a její letošní svázání s vrcholnou klasickou zkouškou je završením několikaletých příprav spolupráce s Chuchle Arenou Praha.

Společnost Westminster významně působí v dostihovém prostředí Německa, Polska, Česka a Slovenska. Je např. sponzorem Velké ceny Berlína (Grosser Preis von Berlin) či klasických dostihů ve Varšavě. Tuzemské publikum dobře zná i bílo-modré barvy její stáje, které před šesti lety donesla vítězně do cíle pražské Jarní ceny klisen Lady Westminster. Vloni v říjnu pak čtyřletý valach v péči dvojnásobného šampióna německých trenérů Andrease Wöhlera Westminster Night, jenž ještě jako svěřenec Václava Luky obsadil o rok dříve druhé místo ve zdejší Velké jarní ceně, triumfoval v římské Gr.3 Premio Ribot.

Červnové České Derby se však nestalo jediným dostihem Westminsteru v Chuchle Areně, neboť součástí zářijového Prague Champions Day bude také bohatě dotovaný mílový dostih pro dvouleté klisny Prague Westminster Queen.