Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V Chuchle Areně zahajuje parkurová sezóna 2024

V Chuchle Areně zahajuje parkurová sezóna 2024Ve středu 1. května bude v Chuchle Areně Praha zahájena letošní parkurová sezóna. Celkem nabízí šest kapitol, v každém z následujících měsíců je parkurům vyhrazen jeden termín. Vrcholnými akcemi budou červnový CSIO3 CET Prague Cup a zářijová Velká cena Prahy, zařazená do celoročního seriálu Český skokový pohár. V rámci sezónní premiéry se bude závodit prvních pět květnových dnů a nabitý program vyvrcholí nedělním třetím ročníkem Memoriálu Jany Holé.

O letošní úvodní závody v Chuchle Areně Praha je obrovský zájem, pořadatelé dokonce původní čtyřdenní propozice rozšířili o středeční datum. Chuchelské kolbiště čeká v osmadvaceti jednotlivých soutěžích porce více než 1200 startů. Ve středu 1. května proběhnou od 10 hodin první tři soutěže, další dny se začíná již v 8 hodin (čtvrtek a pátek po osmi soutěžích, sobota pět a neděle čtyři). Do nedělního Memoriálu Jany Holé, parkuru obtížnosti T* s výškou překážek do 145 cm, je nahlášeno 29 dvojic. Hlavní soutěž celého programu začne, podle délky trvání předchozích, cca v 15 hodin. 

Vstup pro diváky je po všechny dny volný.

Více o akci ZDE

První dva ročníky Memoriálu Jany Holé se konaly ve druhé části sezóny, letos tato soutěž, pojmenovaná na počest jezdkyně, trenérky, rozhodčí, mezinárodní stavitelky parkuru a členky OV ČJF Severomoravské oblasti, sezónu v Chuchle Areně Praha zahajuje. Loňský vítěz Miloslav Příhoda sice letos nestartuje, ale představí se premiantka úvodního ročníku Alžběta Morávková.