Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Poslední den sezóny určí Pražského zimního favorita

Poslední den sezóny určí Pražského zimního favoritaV sobotu 4. listopadu proběhne závěrečný metropolitní dostihový den roku 2023. Vrcholem programu bude 7. Pražský zimní favorit PP Asset Management, ve kterém se na trati 1800 metrů utká pětice perspektivních dvouletých koní. Celkem se uskuteční sedm dostihů, první z nich startuje již ve 12 hodin, a na konci odpoledne budou vyhlášeni šampióni (jezdec, jezdkyně, trenér a stáj) letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha.

Horkým favoritem sobotního hlavního dostihu je hnědák stáje Joly Zabyak, jenž v srpnu absolvoval dva starty ve Francii a svůj český debut před třemi týdny na mostecké dráze mezi nezvítězivšími proměnil v impozantní dvanáctidélkový triumf. Svěřenec trenérky Ingrid Janáčkové Koplíkové bude mít v sedle už prakticky jistého letošního šampióna žokejů Davida Lišku. 

Značnou pozornost poutá i jediný český rodák v poli Maxmilián, odchovanec a reprezentant Rabbitu Trhový Štěpánov, syn vítězky Ceny zimní královny 2010, stříbrné z Jarní ceny klisen a bronzové z Oaks 2011 Rabbit Motivator. Je chystán pětinásobným trenérem-šampiónem Allanem Petrlíkem a povede jej žokej Jiří Chaloupka, který s ním na pražské dráze před dvěma týdny debutoval vítězstvím, k němuž jej vyneslo výrazné závěrečné zrychlení.

Dalšími, už tradičními, body programu sezónní derniéry budou mj. poslední díl celoročního chuchelského seriálu Fitmin Cup pro dvouleté koně českého chovu či Cena CONSEQ – Memoriál Josefa Šacha, 1800m handicap II. kategorie s deseti vyrovnanými tříletými a staršími aktéry.

Po závěrečném dostihu proběhne "Přípitek šampiónů" – nejúspěšnějších protagonistů (jezdce, jezdkyně, trenéra a stáje podle počtu vítězství) letošní chuchelské sezóny. Také na závěrečném dni sezóny se na osvědčenou zábavu mohou těšit nejmenší návštěvníci, připraveny pro ně opět budou jízdy na ponících, skákací hrady, malování na obličej, sypání pískem či tvořivé dílničky.
 

Více o akci ZDE