Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Maxmilián velkým příslibem

Maxmilián velkým příslibemV Chuchle Areně Praha skončila letošní dostihová sezóna, v sobotu 4. listopadu byla napsána její závěrečná, třináctá kapitola. Vrcholem derniérového programu byl 7. Pražský zimní favorit PP Asset Management (1800 m, 100 tis. Kč), jehož snadným vítězem se, podle prognóz, měl stát top-favorit Zabyak. Suverénní triumf se sice zrodil, ale dosáhl jej ryzák Maxmilián, a jediný český rodák mezi pěti aktéry tak opanoval i druhý start své velice nadějně rozběhnuté kariéry.

Zkušený žokej Jiří Chaloupka po startu na Maxmiliána netlačil a nechal jej poklidně zahájit s odstupem za čtveřicí soupeřů, ale už v polovině dostihu s nimi byl v kontaktu a po zatočení do finiše reprezentanta i odchovance Rabbitu Trhový Štěpánov vybídl ke zrychlení. Maxmilián na pokyn zareagoval daleko rychleji než při říjnovém debutu a od poloviny cílové roviny o vítězi nebylo pochyb. Nakonec dominoval s komfortním náskokem sedmi délek před Zabyakem, jenž o půl délky zdolal vítězova stájového kolegu Rabbit Idaha. Jiří Chaloupka Pražského zimního favorita vyhrál poprvé v kariéře, trenér Allan Petrlík, jenž navíc tímto úspěchem dosáhl podle internetových statistik Jockey Clubu 400. trenérského vítězství, a stáj Rabbit Trhový Štěpánov si zopakovali předloňský triumf se Zamicem.

Už o hodinu dříve, v závěrečném díle celoročního pražského seriálu Fitmin Cup, si po debutantské druhé příčce, právě za Maxmiliánem, připsala první kariérní triumf klisna Zoja Top (v sedle Zamicovy polosestry ukončila více než dvouletou nevítěznou sérii někdejší dvojnásobná vítězka žákovského Hipospol Cupu a premiantka Ladies Cupu zpřed tří sezón Simona Laubeová), takže v průběhu závěrečného dne metropolitní sezóny pětinásobný trenér-šampión Allan Petrlík i majitel/chovatel Rabbit Trhový Štěpánov slavili double. Rabbit Trhový Štěpánov se navíc již pošesté stal nejúspěšnějším majitelem celkového hodnocení Fitmin Cupu, a ovládl polovinu z dosavadních dvanácti ročníků této populární série.

Dvou plných zásahů během dne docílil také trenér Karel Germič a zaznamenal druhý kariérní double.

Po závěrečném dostihu proběhl i tradiční přípitek chuchelských šampiónů, tedy protagonistů letošní metropolitní sezóny s nejvyšším počtem vítězství. Své loňské tituly obhájili žokej Petr Foret, trenér Miroslav Nieslanik a majitelka MUDr. Eva Nieslaniková, pouze v kategorii jezdkyň došlo ke změně a loňskou vítězku Martinu Havelkovou vystřídala Alena Plimlová, která ve své dosud nejúspěšnější sezóně atakuje i triumf v celorepublikovém dámském šampionátu BoKaBau Ladies Cup.

Výsledky