Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Prague Champions Day ozdobí dostihovou sezónu

Prague Champions Day ozdobí dostihovou sezónuPro nadcházející sezónu připravuje Chuchle Arena Praha výrazné zatraktivnění svého kalendáře. Do metropolitní termínové listiny se totiž pod názvem PRAGUE CHAMPIONS DAY vrátí velký zářijový dostihový den. Konkrétní podoba programu se ještě dotváří, každopádně nebude postaven na pozvánkách pro zahraniční žokeje, nabídnout by měl hned pětici dostihů nejvyšší kategorie a s plánovaným součtem prize-money ve výši přes tři milióny korun se stane nejbohatším rovinovým mítinkem roku.

V sobotu 21. září 2024 se tak všichni aktéři i návštěvníci Chuchle Areny Praha mohou těšit na exkluzivní nabídku špičkového dostihového sportu. Již potvrzenými magnety výjimečného odpoledne budou LERAM Million (1400 m, 1,25 mil. Kč, 3+), dosud nepojmenovaný dostih (1800 m, 550 tis. Kč, 3+), Velká cena českého turfu (2400 m, 550 tis. Kč, 3+) a Gerschův memoriál (1400 m, 150 tis. Kč, 2letí). O propozici páté položky, s dotací 550 tis. Kč, ještě není rozhodnuto. Dalšími body nabitého programu by měly být, nově v Praze, dostih celoročního seriálu MS FEGENTRI amatérských jezdců (v němž vloni český reprezentant Matyáš Luka obsadil výtečné třetí místo), mílový handicap druhé kategorie Cena Stigmy a trojkový sprinterský handicap.

Pozitivní vliv má návrat velkého zářijového dne i na sezónní součet cen v pražských dostizích. Vedle toho byla v tomto týdnu zveřejněna pro dostihové účastníky potěšující zpráva o navýšení dotací napříč kategoriemi dostihů, takže v současné době pracuje Chuchle Arena Praha s celkovým ročním úhrnem cen v dostizích přes 14,3 miliónu korun. Ta je nejvyšší za posledních pět let a i v budoucnu by měla růst, minimálně v návaznosti na usnesení Rady Jockey Clubu z 10. ledna tohoto roku. Zároveň tato předpokládaná suma v kombinaci s počtem třinácti termínů dává průměr 1,1 mil. Kč na dostihový den, což je čtvrtá nejvyšší částka v celé historii chuchelského závodiště.

Propozice celé sezóny pořadatelé na Jockey Club odevzdávají do 31. ledna a Rada Jockey Clubu je pak má schvalovat 22. února.