Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Do dostihů Klasické trojkoruny míří 64 koní

Do dostihů Klasické trojkoruny míří 64 koníVe čtvrtek 1. února přijal Jockey Club ČR seznam prvních nominací do letošních klasických dostihů. O trojici vrcholných zkoušek pro tříleté hřebce a klisny, jejichž dějištěm je Chuchle Arena Praha (Velká jarní cena, České Derby a St Leger) bylo podáno dohromady 122 přihlášek, obsahujících jména 64 koní. Do Českého Derby a CONSEQ St Leger míří po 44 adeptech (z toho do Derby 13 klisen, v případě St Leger ještě o dvě více), o CONSEQ Velkou jarní cenu se uchází 34 kandidátů (z toho osm klisen).

Osmnáct koní (šestnáct hřebců a dvě klisny) figuruje na přihláškách do všech tří dostihů Klasické Trojkoruny, o double Velká jarní cena – České Derby se hodlá pokusit půltucet kandidátů (dvě klisny), do Českého Derby a St Leger je hlášeno sedmnáct stejných jmen (devět hřebců a osm klisen).

Z trenérů jsou nejvíc zastoupeni Ingrid Janáčková (osm koní – celkem dvacet přihlášek) a Václav Luka (sedm koní – čtrnáct přihlášek), ze stájí Rabbit Trhový Štěpánov (šest koní, všichni v tréninku Allana Petrlíka, – šestnáct přihlášek) a Statek Blata Český ráj (čtyři koně – deset přihlášek).

Samozřejmě až nadcházející měsíce ukážou míru ambicí jednotlivých aspirantů, řada z nich se dosud na dráze, nebo tuzemskému publiku nepředstavila. Z juniorských prominentů loňské sezóny pak nechybí úřadující šampión dvouletých, suverén Pražského zimního favorita Maxmilián, přihlášený do všech tří dílů Klasické trojkoruny, lehký vítěz Ceny zimního favorita v Mostě Showpower, který je delegován do Velké jarní ceny a Českého Derby, druhý ze severočeského testu Gabon, vyhlížející kompletní Klasickou trojkorunu, i třetí z mostecké dráhy a vítěz pražského Gerschova memoriálu, v němž debutoval, San Sebastian, v jehož hledáčku je Velká jarní cena.

V případě CONSEQ Velké jarní ceny a Českého Derby je termín první možnosti koně škrtnout či další dohlásit 21. března, u CONSEQ St Leger se soupis bude poprvé měnit až 27. června.

Zde najdete přihlášky do CONSEQ Velké jarní ceny, Českého Derby a CONSEQ St Leger.