Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V neděli odstartuje dostihová sezóna

V neděli odstartuje dostihová sezónaPo pěti měsících zimní dostihové přestávky bude v neděli 7. dubna zahájena tuzemská dostihová sezóna. V Chuchle Areně Praha se od 14 hodin rozběhne premiérový program, jehož vrcholy budou Tipsport Gomba handicap a Velká dubnová cena. Celkem se uskuteční osm dostihů, v nichž se představí 99 koní a 29 jezdců a jezdkyň. V rámci odpoledne proběhne také autogramiáda nové knihy Martina Cápa "Dostihy o modrou stuhu", která výpravným způsobem mapuje bohatou historii Českého Derby.

Tradičním otevíracím dostihem sezóny je sprinterský Gomba handicap (I. kat., 1200 m, 4l. a starší koně), jehož 97. ročník se koná pod hlavičkou hlavního partnera českého dostihového sportu, sázkové kanceláře Tipsport. V poli deseti aktérů bude loňský triumf obhajovat už jedenáctiletý veterán stáje Dr. Lischka-Jelen Mormill, kterého trenér Jaroslav Jelen opět po roce nasedlá žokejce Martině Havelkové, vítězce loňského BoKaBau Ladies Cupu (tedy nejúspěšnější jezdkyni sezóny) a celkové vicešampiónce českých žokejů. Mírným favoritem dostihu však je čtyřletý ryzák stáje The Sons of Sharpour Hidden Colony, jenž vloni obsadil třetí místa ve Svatováclavské i Českomoravské ceně, obou sezónních sprinterských vrcholech na mosteckém Hipodromu. V sedle bude mít žokeje Adama Floriana, který je se sedmi angažmá nejvytíženějším jezdcem dne.

Skvělé obsazení pak nabízí 66. Velká dubnová cena (I. kat., 1800 m, 4l. a st.), jejíž startovní listina obsahuje řadu velkých jmen. V roli favoritky nastoupí vítězka loňského Českého Derby Abha (ž. Lukášek, tr. Janáčková, stáj Statek Blata Český ráj), pro níž půjde od červnového klasického úspěchu o první domácí start. Jejími hlavními vyzyvateli budou vítěz posledních dvou ročníků červnového Zlatého poháru Rex of Thunder (ž. a tr. Demo, stáj Drag Consulting) a dvojnásobný a úřadující Mílař roku, držitel Velké dubnové ceny 2020 Ignacius Reilly (ž. Foret, tr. Záhorová, stáj Syndikát V3J). Hvězdnou sestavu však dotvářejí také např. šestinásobná premiantka dostihů nejvyšší kategorie Classa, vítěz Velké jarní ceny 2018 Sagar, čtvrtý z loňského Českého Derby Charpentier, vítězka mostecké Velké podzimní ceny Willemine, po zdravotní pauze se vracející suverén loňského Memoriálu dr. Frankenbergera Breakmoment či pátý ze St Leger Norton.

Ve třech položkách programu se představí tříletí koně, z nichž je řada přihlášená do blížících se klasických zkoušek, dalšími třemi dostihy dne pak budou vyrovnané handicapy pro starší koně.

Společnost Tipsport pro své klienty již zveřejnila sázkovou nabídku na nedělní den, přímo na závodišti pak může sázet každý návštěvník starší osmnácti let, aniž by se musel registrovat.

Doprovodný program je tradičně koncipován směrem k nejmladším návštěvníkům, ti do 15 let mají vstup zdarma. Od 14 do 16 hodin se děti mohou svézt na ponících, uvidí oblíbený králičí hop, k dispozici jsou jim venkovní herní plocha s atrakcemi i krytý dětský koutek Hříbátka.

V infostánku v přízemí tribuny budou k dostání nové suvenýry a také publikace o historii Českého Derby "Dostihy o modrou stuhu". Tuto neobyčejnou knihu lze pořídit pouze na internetu anebo právě v Chuchle Areně Praha. Její autor Martin Cáp pak zájemcům své dílo podepíše, autogramiáda proběhne v 15.50 hodin.

Areál Chuchle Areny bude otevřen od 12 hodin, vzhledem k dobré předpovědi počasí návštěvníkům doporučujeme naplánovat si včasný příjezd. K dispozici je parkoviště o kapacitě 500 aut, z veřejné dopravy lze využít vlakového spojení (S7), autobusů (244 ad.) i přívozu (P4). Aktuálně pouze upozorňujeme, že zastávka Dostihová na Strakonické ulici ve směru z centra (autobusové linky č. 129, 241 a 318) je dočasně mimo provoz.

 

Více o akci ZDE