Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Pražskou zimní favoritkou klisna jménem Lowe Wole

Pražskou zimní favoritkou klisna jménem Lowe WoleV sobotu 5. listopadu skončila letošní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha. Závěrečná čtrnáctá kapitola vyvrcholila 6. ročníkem Pražského zimního favorita PP Asset Management (II. kat., 1800 m,  100 tis. Kč, 2letí), v němž se poměrně nečekaně prosadila česká odchovankyně s extravagantním jménem Lowe Wole.

Ryzka Lowe Wole v sedle s žokejkou Martinou Havelkovou triumfovala jistě o délku a půl před Charpentierem, třetí s odstupem dvou a čtvrt délky skončil po silném finiši z hloubi pole debutující Tommy Lee Horn. Odchovankyně i reprezentantka stáje majitele Rostislava Šefraného Lowe Wole je v Lysé nad Labem trénována Karlem Germičem, startovala potřetí a zvítězila podruhé v kariéře.

Ve druhém z hlavních dostihů dne, Memoriálu Josefa Šacha (hdcp II. kat., 1800 m,  90 tis. Kč, 3l. a st.) splnil roli favorita tříletý tmavý hnědák stáje Hana Veselá, stříbrný z karlovarské Lázeňské míle Like Magic, svěřence Zdeňka Seménky dovedl k druhému životnímu prvenství, lehce o pět délek, žokej Václav Janáček.

Závěrečné odpoledne bylo ve znamení dvojitých vítězství, double si do svých kariér zapsali žokejové pětinásobný český a sedminásobný španělský šampión Václav Janáček (235. kariérní double), desetinásobný slovenský šampión Jaroslav Línek a trojnásobná vítězka Ladies Cupu Martina Havelková (23. kariérní double), trenér Michal Kalčík a stáj FVE – Relay JK Levín.

Rozhodnut byl i letošní český jezdecký šampionát Lázně Poděbrady Cup, jehož vítězkou se stala Jiřina Andrésová, ve 102leté historii českých a čs. šampionátů první vítězná žena. Nejúspěšnějšími aktéry chuchelské sezóny se stali žokej Petr Foret, žokejka Martina Havelková, trenér Miroslav Nieslanik a stáj MUDr. Eva Nieslaniková.

 

Výsledky