Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Pražským zimním favoritem se stal Zamico

Pražským zimním favoritem se stal ZamicoProgramem sedmi dostihů skončila v sobotu 6. listopadu letošní sezóna v Chuchle Areně Praha. Vrchol letošního jedenáctého odpoledne, 5. Pražský zimní favorit, představil devět dvouletých nadějí a přinesl triumf českému chovu.

Druhý plný zásah v řadě si jistě o délku a tři čtvrtiny připsal potřetí v kariéře startující syn vítězky Oaks 2009 Rabbit Zamindar Zamico (ž. Línek, tr. Petrlík, maj. a chov. Rabbit Trhový Štěpánov), jemuž nejblíže skončil nedávný slušovický vítěz American Charlie a až za ním finišovala dvojice největších favoritů Josephino a Hello Hola Hay. Zamico se tak stal prvním vítězem českého chovu v pětileté historii tohoto dostihu.

Dvě z rámcových položek opanoval Bauyržan Murzabajev, někdejší trojnásobný český šampión, který letos dosáhne na třetí titul i v Německu, a splnil tak roli jezdecké hvězdy dne. Dvakrát se vítězně prosadil také žokej Martin Laube, jenž tak korunoval svůj skvělý závěr sezóny, kdy v průběhu čtyř dostihových dnů dosáhl deseti prvenství. Double zaznamenali také trenér Allan Petrlík a stáj Rabbit Trhový Štěpánov.

V úvodním dostihu odpoledne se jubilejním 100. startem rozloučil s dlouhou a úspěšnou kariérou dvanáctiletý valach Dodybud, vítěz Svatováclavské ceny 2015.

Výsledky