Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Sezónní derniéra s Bauyržanem Murzabajevem

Sezónní derniéra s Bauyržanem MurzabajevemV sobotu 6. listopadu skončí letošní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha a program divákům, trochu nečekaně, přináší velkou žokejskou hvězdu: po dvou letech totiž do Prahy dorazí Bauyržan Murzabajev, dřívější trojnásobný český šampión a v posledních třech sezónách suverén žebříčku u našich západních sousedů, kde letos získá rovněž třetí šampiónský titul.

Mimořádně talentovaný rodák z Kazachstánu, jenž je stájovou jedničkou u někdejšího německého šampióna a lídra letošního žebříčku Petera Schiergena, i při svých současných stále výraznějších úspěších zůstává oním skromným mladíkem z doby zdejšího působení, během níž si získal velké sympatie českého publika. Také proto využil volného termínu v německém itineráři a v sobotu se představí hned v šesti položkách chuchelské nabídky. Jeho letošní bilance je stejně výjimečná jako jeho pražská účast: zatím nasbíral 112 vítězství (103 v Německu a 9 ve Francii), čímž vyrovnal svůj předloňský výkon a jen devět zásahů mu chybí k vyrovnání loňského osobního rekordu v počtu triumfů za kalendářní rok. O minulém víkendu si připsal hattrick v Halle a double v Berlíně, v úterý absolvoval tři starty a získal páté místo v Listed v Chantilly a z Prahy se přesune do Mnichova, kde jej v neděli čeká dalších šest jízd, včetně angažmá na čtyřletém Nerium ve Velké ceně Bavorska (Grosser Preis von Bayern – Gr.1).

Ve vrcholu sobotního odpoledne, jímž bude 5. Pražský zimní favorit (II. k., 1800 m, 100 tis. Kč) pro dvouleté koně, Murzabajev povede favorizovaného svěřence Ingrid Janáčkové Josephina, který finišoval šestý v zářijovém Gerschově memoriálu a následně lehce opanoval testík nezvítězivších v Mostě. Jeho hlavním soupeřem by měl být čtvrtý z říjnové Ceny zimního favorita v Mostě Hello Hola Hay, jehož stáj Lokotrans vyhrála poslední dva tuzemské rovinové dostihy nejvyšší kategorie (Lady In Pink Cenu prezidenta republiky a Lailaho Českomoravskou cenu) a žokej Martin Laube během tří dnů minulého týdne dosáhl osmi vítězství (hattricky ve Slušovicích a Bratislavě a double v Mostě).

První ze sedmi sobotních dostihů odstartuje v pravé poledne.

 

Více o akci ZDE