Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Skvělí mílaři a dámský doprovodný program

Skvělí mílaři a dámský doprovodný programDostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračuje již tuto neděli 22. května. Na programu letošní páté metropolitní dostihové kapitoly je osm zajímavých dostihů s vrcholem v podobě 73. Velké květnové ceny Rolls-Royce Motor Cars Prague pro elitní starší mílaře. Doprovodné dění odpovídá ústřednímu tématu, jímž je tentokrát Dámský dostihový den.

Obsazení 73. ročníku Velké květnové ceny Rolls-Royce Motor Cars Prague (I. kat., 1600 m, 150 tis. Kč) potvrzuje prestiž tohoto tradičního měření sil špičkových čtyřletých a starších mílařů. Hlavními kandidáty na přední příčky jsou již dřívější jedničkoví vítězové Politicum (EJC Million 2020), Sagar (mj. Velká jarní cena 2018) a Lailaho (Českomoravská cena 2021), kteří před měsícem obsadili první tři příčky v Memoriálu Jaroslava Maška, s vysokými ambicemi půjde do svého druhého startu v nejvyšší kategorii také Pace Man, jenž o týden dříve finišoval těsně druhý ve Velké dubnové ceně. Renomovanými aktéry jsou i vítězka předloňského Oaks Zariyannka či dvojnásobný premiant Velké ceny Prahy Torque Power.

Téma Dámského dostihového dne se přenese také na dráhu, neboť jedním z dalších bodů programu bude dostih, věnovaný jako pocta legendární Latě Brandisové – počátky kariéry dosud jediné vítězné jezdkyně Velké pardubické jsou totiž pevně spjaty právě se závodištěm ve Velké Chuchli. Ceny Vogue CS o Pohár Laty Brandisové se zúčastní jedenáct žen v sedlech.

V rámci doprovodného programu je připravena řada prodejních prezentací a workshopů, uskuteční se autogramiáda autora knihy o Latě Brandisové Richarda Askwitha (kdo již publikaci má, může si ji přinést, případně bude možno knihu s názvem Nezlomná zakoupit přímo na dostizích), nejmenším návštěvníkům zahraje dvě představení loutkové divadlo Koník a v rámci charitativní akce bude možno přispět na jeden nebo více projektů (Každý platící divák obdrží u vstupu žeton v hodnotě 50 Kč, kterým v přízemí tribuny u Infostánku přispěje na jeden z projektů. V případě zájmu lze dokoupením žetonů podpořit i další projekty.)

Více o akci ZDE