Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Startuje druhá polovina dostihové sezóny, kdo vyhraje nejdelší klasiku?

Startuje druhá polovina dostihové sezóny, kdo vyhraje nejdelší klasiku?V neděli 4. září odstartuje v Chuchle Areně Praha druhá polovina metropolitní dostihové sezóny. Největší pozornost bude upřena na dvě významné zkoušky: poslední a nejdelší klasický dostih Renomia St Leger a nejvýznamnější mezigenerační mílařský test Velkou cenu Prahy CK Martin Tour. Bohatý doprovodný program patří opět nejmenším návštěvníkům, celkem se uskuteční osm dostihů, start prvního z nich je ve 13 hodin a areál bude otevřen již od 11 hodin.

V 77. Renomia St Leger (Listed, 2800 m, 600 tis. Kč) mají početní převahu klisny, proti třem hřebcům se jich postaví pět, poměr domácích odchovanců a importů je vyrovnaný. Favority jsou vítězové Derby na Slovensku a ve Švýcarsku Gasparini (žokej Palík, stáj TIPPLER Group) a Hello Hola Hay (ž. Laube, Lokotrans). Klasickým vavřínem se již ozdobila také Vignetta (ž. Florian, Cardboard), takže dostih, jehož každý účastník už alespoň jednou vyhrál, bude střetnutím hned tří klasických vítězů.

Sestava 44. Velké ceny Prahy CK Martin Tour (Listed, 1600 m, 600 tis. Kč) čítá deset jmen, letos mezi nimi chybí zástupce tříletého ročníku, na druhou stranu se zde na dráhu vrací hvězdná dvojice excelentních starších mílařů. Syn fenomenálního Frankela Heaven Forfend (ž. Línek, Lokotrans) bude obhajovat loňské stříbro, jímž zahájil své působení v českém tréninku po příchodu z Francie, držitel titulu Mílař roku 2021 Ignacius Reilly (ž. Florian, Syndikát V3J) může na své oblíbené dráze usilovat již o šestý zdejší triumf.

Po dvou letech se pražskému publiku představí i nestárnoucí legenda Ideal Approach (ž. Laube, Lokotrans), desetiletý trojnásobný Mílař roku na Slovensku, který už v kariéře (jež započala v době, kdy žádný z jeho nedělních soupeřů ještě nebyl na světě!) vyhrál patnáct dostihů v pěti různých zemích a vydělal bezmála pět miliónů korun. A když se k výčtu aktérů přidají první tři z Velké květnové ceny Pace Man, Politicum a Australien, či klasičtí vítězové Sagar, Zariyannka a Classa, je jasné, že i letos bude Velká cena Prahy CK Martin Tour jedním z nejkvalitnějších dostihů roku.

V rámcovém programu mj. pokračují celoroční pražské seriály Fitmin Cup (pro dvouleté koně českého chovu) a Hipospol Cup (pro žákovské a mladé jezdce), doprovodný program odpoledne bude pod názvem "Loučení s prázdninami" věnován dětem, pro které je připravena spousta zábavy, např. stezka se soutěžemi, tombola, loutkové divadlo nebo jízdy na ponících. 

Více o akci ZDE