Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Suverénní Barthesa

Suverénní BarthesaHlavním dostihem cvalové části pátečního letního dostihového dne byla Simsonova cena (1200 m, 100 tis. Kč), tradiční první významná zkouška čtyřnohých dorostenců, konaná již od roku 1944. Na jejím startu se sešlo osm klisen a jeden hřebec, včetně vítězek všech tří tuzemských červnových dostihů pro dvouleté koně.

Roli favoritky zcela jednoznačně splnila bělka Barthesa, kterou stejně jako při úspěšném debutu před šesti týdny vedl mezinárodně ostřílený žokej Tomáš Lukášek. Možná vycházející hvězda stáje Statek Blata Český ráj dominovala velmi lehce o devět délek před českou odchovankyní, vítězkou první kapitoly letošního seriálu Fitmin Cup Miluškou, za níž další honoráře o krk a hlavu vybojovaly Rabbit Breath s Achird, o délku zpět pak nejlepší pětici uzavřel jediný hřebec a nejúspěšnější z debutující trojice v poli Planteur's Whiskey.

Barthesa je svěřenkyní úřadující trenérky-šampiónky Heleny Vocáskové, která během podvečera zaznamenala dva triumfy, stejně jako v rámcovém programu úřadující žokejský šampión David Liška.

Výsledky