Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Start dostihové sezóny s mezinárodním obsazením!

Start dostihové sezóny s mezinárodním obsazením!V neděli 3. dubna se letos poprvé otevřou brány Chuchle Areny Praha divákům a bude zahájena nová dostihová sezóna. První z osmi dostihů odstartuje ve 14.00 hodin, areál závodiště bude otevřen od 12 hodin.

Vrcholem programu bude 95. Tipsport Gomba handicap, který tradičně otevírá českou dostihovou sezónu. Na jeho start míří devět koní ze tří zemí, kromě sedmi zástupců domácích stájí nastoupí rakouský Beau Massagot a slovenský Gentleman Jack. Tuzemskou sestavou vedou loňští vítězové nejvyšších kategorií Jir Sun a Worth Choice, medailová umístění z posledních dvou ročníků pak bude obhajovat spolehlivý Manoamano.
Nedělní menu slibuje také nebývale atraktivní jezdecké obsazení. Po roční odmlce se do sedla vrací žokej-šampión roku 2018 a jeden z největších jezdeckých talentů posledních let David Liška, proti němu a ostatním nejlepším českým žokejům se postaví Švýcarka Sibylle Vogt, historicky nejúspěšnější slovenský žokej a aktuálně vedoucí muž německého šampionátu Jozef Bojko, desetinásobný šampión Slovenska Jaroslav Línek, či šampión Slovenska (2014) a Polska (2017) Michal Abík. Poprvé v Praze pak budou účinkovat Němec Leon Wolff, Belgičan Kobe Vanderbeke a také turecký rodák Tolga Koyuncu.

Příznivou informací je nepochybně fakt, že ceny vstupného pro letošní sezónu zůstaly na loňské úrovni. Vstup zdarma mají kromě dětí do 15 let a ZTP nově také vojáci v uniformě.

Pod hlavičkou Jockey Clubu ČR se po skončení dostihového dne (cca v 18.00 hodin) uskuteční v malé sázkové hale nad paddockem vyhodnocení nejlepších aktérů dostihové sezóny 2021. Veřejnosti bude přístupné.

 

Více o akci ZDE