Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V Tipsport Gomba handicapu vítězem Jir Sun, double pro stáj Lokotrans

V Tipsport Gomba handicapu vítězem Jir Sun, double pro stáj LokotransSice za mrazivého počasí, ale přesto odstartovala v neděli 3. dubna v Chuchle Areně Praha letošní dostihová sezóna. Tradičním vrcholem premiérového odpoledne byl sprinterský 95. Tipsport Gomba handicap (I. kat., 1200 m, 4l. a st.), na jehož startu se sešlo devět koní ze tří zemí.

Favority dostihu byli šestiletý valach, loňský dvojnásobný vítěz nejvyšší kategorie Worth Choice a o rok mladší valach Jir Sun, vloni vítěz Ceny MP SR v Bratislavě. A zatímco prvně jmenovaný nečekaně doběh uzavřel, Jir Sun (ž. Laube, tr. Urbánek, stáj Lokotrans) se o tři čtvrtiny délky prosadil naplno a připsal si pátý kariérní triumf, první na pražské dráze. Stáj Lokotrans dosáhla v tomto dostihu na double, protože v těsném boji tří nízko zatížených koní na dalších příčkách byl o krk a nos nejúspěšnější Matello před Manollou a Corstonem, o necelou délku zpět uzavřel nejlepší pětici slovenský host Gentleman Jack. Pro kompletní vítězný tým šlo o první zápis do listiny vítězů Gomba handicapu.

V rámcových položkách programu se z dvou triumfů radovali trenér Allan Petrlík a majitel stáje Rabbit Trhový Štěpánov Zdeněk Jandejsek.

Výsledky