Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V sobotu deset dostihů a bohatý dětský program

V sobotu deset dostihů a bohatý dětský programDoslova nabitý scénář nabízí sobotní odpoledne v Chuchle Areně Praha. Pro velký zájem byly dva dostihy rozděleny, čili se jich uskuteční celkem deset, přičemž se v nich představí 121 koní a 34 jezdců. Dvě zkoušky nejvyšší kategorie jsou vyhrazeny tříletým koním, kteří budou testovat své schopnosti před klasickými dostihy Oaks a Derby. Doprovodný program "Family day" přinese bohatou zábavu dětem: připravena pro ně bude pohádková stezka se soutěžemi o ceny a spousta dalších atrakcí a aktivit. První dostih startuje ve 14 hodin (závěrečný v 18.30), areál bude otevřen již od 12 hodin.

Memoriál JUDr. Frankenbergera: plné startovní boxy

Na start první pražské předzkoušky zářijového Českého Derby se postaví šestnáct tříletých hřebců, registrovaných celkem ve třech zemích. Čtrnáctku domácích papírově vede čtvrtý z Velké jarní ceny Zoheyr, nicméně pozornost budí při své pražské premiéře slovenský Opasan, který v květnu nadchl triumfem v Karlových Varech, a díky dvojnásobnému vítězi z Vratislavi Ever Soleadovi je zastoupeno také Polsko.

Duel v Ceně tříletých klisen?

Do Ceny tříletých klisen je nominováno třináct uchazeček a dvojici hlavních favoritek tvoří Barthesa a Sterli, které po deseti měsících svedou odvetu za Cenu zimní královny, v níž finišovaly na druhém a třetím místě. Nicméně Barthesa je vítězkou mj. Ceny Masise a Deylova memoriálu, Sterli se sice poprvé vítězně prosadila "až" před třemi týdny, avšak šlo o triumf v kvalitně obsazeném handicapu proti starším soupeřům.

Václav Janáček letos poprvé doma

Žokejskou hvězdou programu bude šestinásobný španělský a pětinásobný český šampión Václav Janáček. Vítěz 1133 rovinových dostihů letos vyhrál ve Španělsku dvě klasické zkoušky (Jarní cenu klisen a Oaks) a vede průběžné pořadí tamního šampionátu. V ČR se v tomto roce představí poprvé a zájem o jeho služby byl podle očekávání vysoký - celkem bude v akci osmkrát!

Více o akci ZDE