Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Suverénní Opasan

Suverénní OpasanV sobotu 18. července proběhlo letošní páté dostihové odpoledne v Chuchle Areně Praha, bohatá nabídka deseti dostihů a pestrý rodínný program přilákaly velmi solidní návštěvu. Na centrální české dostihové dráze se jako vrcholy dne uskutečnily dvě důležité přípravné zkoušky blížících se klasických testů, Cena tříletých klisen a Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera.

V 41. Ceně tříletých klisen (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč) se jistě o tři čtvrtiny délky prosadila dcera vítězky tohoto dostihu z roku 2012 French Quebec Faliraki (7:1), reprezentantka i odchovankyně Dr. Jiřího Charváta. Svěřenkyně Pavla Tůmy startovala teprve potřetí v kariéře a docílila druhého životního triumfu, v sedle měla žokeje Jana Vernera. Ten vyhrál celkem tři dostihy dne a zaznamenal svůj pátý kariérní hattrick. Druhá finišovala Sylviana (11:1) o hlavu třetí skončila slovenská zástupkyně Eyes on You (6:1).

Výprava našich východních sousedů se o půl hodiny později už prosadila naplno, protože sedm týdnů po snadném vítězství v Karlových Varech nenašel přemožitele ani v pražském 34. Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč) favorizovaný svěřenec Jozefa Chodúra  Opasan (2,5:1) a stylem ještě impozantnějším, velmi lehce o pět délek v čase 2:19,63 - o dvě setiny sekundy lepším starého rekordu dostihu - přinesl první jedničkový triumf stáji BORMANN. V jeho sedle byl opět žokej Radek Koplík, jenž jej dovedl i k předchozím úspěchům v Karlových Varech i vloni v Bratislavě. Druhé místo získal Rusel (11:1), stejně jako stříbrná mezi klisnami reprezentant stáje MUDr. Evy Nieslanikové, třetí honorář si připsal v Chuchle Areně trénovaný Cote Jardin (3,7:1).

Na programu byla také první významná zkouška nejmladšího ročníku, Simsonova cena (II. kat., 1200 m, 100 tis. Kč) pro dvouleté koně. Premiérový kariérní start proměnila ve vítězství bělka stáje Leram Muguruza (4,5:1), v sedle s žokejskou hvězdou dne, letos poprvé "doma" účinkujícím mnohonásobným šampiónem Španělska a ČR Václavem Janáčkem. Trenér klisny Václav Luka dosáhl během odpoledne dvou plných zásahů.

Výsledky