Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V sobotu poslední test před Derby

V sobotu poslední test před DerbyAčkoliv je již polovina srpna, hlavním bodem sobotního programu je 68. Velká červnová cena; název tradiční zásadní předzkoušky klasického vrcholu sezóny, Českého Derby, zůstal nezměněn a představí se v ní deset tříletých hřebců, na čele s lídrem ročníku Ratem. Druhým dostihem nejvyšší kategorie je 17. Cena Nory Jeane, mílový test klisen, a mezi sedmi aktérkami jsou i vítězky posledních dvou edicí tohoto měření sil. V devíti dostizích celkem startuje 107 koní a 32 jezdců.

Šampión Rate prověří formu pro Derby

Koronavirem posunutá sezóna pokračuje tři týdny před 100. Českým Derby jeho hlavní přípravnou zkouškou, tzv. trialem. Někteří adepti jubilejního ročníku modré stuhy již své schopnosti otestovali v červencovém Memoriálu JUDr. Frankenbergera, kde však nestartoval ročníkový šampión Rate. Ten se poprvé od triumfu ve Velké jarní ceně představí právě nyní a, byť se prvně vydá na delší než mílovou trať a proti devíti soupeřům ponese o kilogram a půl více, je jasným favoritem.

Neporažená Tularka a populární Saša

Dostih pojmenovaný po jedné z nejúspěšnějších klisen nejen posledních dekád nabídne zajímavou podívanou, avšak nemusí jít jen o duel z mezititulku. Čtyřletá Tularka se letos postavila na start dvakrát a nenašla přemožitele. V Karlových Varech nejprve vyhrála dvojkovou cenu o krátkou hlavu před nedávným premiantem Lázeňské míle Mormillem a počátkem července si tamtéž připsala i Letní cenu klisen, v níž o tři a čtvrt délky čtvrtá finišovala Saša. Šestiletá hrdinka už má na kontě deset triumfů, její nejúspěšnější sezónou byla ta předloňská, během níž kromě Ceny Nory Jeane vyhrála např. i Velkou cenu Prahy CK Martin Tour. Nicméně vysokou výkonnost si udržuje stále, letos v nabité Velké dubnové ceně obsadila třetí místo.

Zajímavou zdejší novickou je stejně stará South Captiva, která v předchozí francouzské kariéře dosáhla šestkrát na nejvyšší stupínek a měla by být zdatnou konkurencí pro další účastnice, jimiž jsou obhájkyně loňského triumfu Iwnianka, letošní trojnásobná vítězka Manolla, předloni excelentní juniorka Near to be Rich a bronzová z loňské Jarní ceny klisen Pray for Paris.


Více o akci