Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Velká parkurová událost je tu!

Velká parkurová událost je tu!Datum konání:
13.6.2019
Datum ukončení:
16.6.2019

Na startu CPI Summer Cup se představí nejen řada zástupců české jezdecké špičky, ale také účastníci ze zahraničí, což je příslibem, že diváci uvidí opravdu kvalitní sportovní výkony. Autorem kurzů bude belgický stavitel Marc Debaere, který pravidelně působí na významných mezinárodních závodech a s ním bude spolupracovat nejzkušenější český stavitel Zdeněk Krpela.

Parkurové příznivce jistě potěší start naší parkurové jedničky Aleše Opatrného, nejlépe umístěného českého jezdce ve světovém žebříčku Longines Ranking. Ten se také se dvěma koňmi zapojí i do bojů o příčky nejvyšší v nedělní Velké ceně. Aleš je mimo jiné také členem českého skokového reprezentačního týmu, který se poslední víkend v červnu zúčastní významného závodu v Budapešti, kde budou jezdci bojovat o splnění olympijské kvalifikace pro OH v Tokiu 2020.

„Jsme velmi potěšeni velkým zájmem ze strany jezdců o účast na našich závodech. Zázemí pro parkurové závody se zde v chuchelském areálu stále ještě buduje. V minulém týdnu jsme pokládali povrch a kolaudovali krytou jezdeckou halu, kde je nyní připraveno ustájení pro celkem 80 koní. Tu jsme ještě při prvních závodech využít nemohli. Nově jsou zpevněné plochy u kolbiště, kde nyní montujeme tribuny pro diváky a postupně dokončujeme travnaté plochy okolo obou jezdeckých ploch,“ říká Martin Pecka, ředitel chuchelského závodiště. „Snažíme se zde vybudovat moderní areál s maximálně komfortním zázemím pro závodníky i návštěvníky a každou sportovní akci doplňujeme také pestrým doprovodným programem, abychom uspokojili všechny, kdo k nám do Velké Chuchle zavítají a chtějí se pobavit či si jen odpočinout,“ doplňuje Pecka.

Parkury patří mezi divácky nejpopulárnější jezdecké disciplíny a návštěvníky chuchelského areálu tak čeká atraktivní podívaná. V sobotu a v neděli bude připraven pestrý doprovodný program pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií. V areálu u příležitosti CPI Summer Cup vyroste rozsáhlá „family zóna“ s několika stanovišti pro děti. Hravou formou se na nich dozvědí spoustu faktů a zajímavostí o koních, parkurech i chuchelském závodišti. Pro nejmenší bude připraven zábavný program ve speciálním šapitó. Program bude v sobotu i v neděli zakončen hudebním vystoupením. Kvalitní a rozmanité občerstvení nabídne nejen restaurace v tribuně závodiště, ale také populární food trucky.

Vstupné na celou akci je zdarma, program čtyřdenních závodů zahájí vždy ráno okolo osmé hodiny a potrvá až do pozdního odpoledne.

 

 

LogoRadioImpuls.jpgMediálním partnerem akce je Rádio Impuls.