Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Aleš Opatrný triumfoval ve Velké ceně CPI PG

Aleš Opatrný triumfoval ve Velké ceně CPI PGOpravdu skvělou formu předvádí se svými koňskými svěřenci Aleš Opatrný. Ve Velké ceně CPI Summer Cup v pražské Velké Chuchli vybojoval s koňmi Dukato VTH a Sangris Boy první a druhé místo. Nyní se již soustředí na olympijskou kvalifikaci v Budapešti.

Do finále Velké ceny CPI Summer Cupu ve Velké Chuchli postupoval Aleš Opatrný s oběma svými koňmi bez penalizace. Jak v sedle Sangris Boye, tak na Dukatovi VTH překonal čistě i závěrečný parkur a již jen čekal, jak si s vysoko nastavenou laťkou poradí poslední startující Kamil Papoušek na teprve sedmiletém Great Feelingovi. Ten však nakonec zaznamenal 12 trestných bodů a finálovou výsledkovou listinu nejlepších deseti účastníků uzavřel.

Aleš Opatrný tak s Dukatem VTH zvítězil a na Sangris Boyovi obsadil druhou příčku. Na dalších třech pozicích se seřadili jezdci, kteří si nesli ze základní části soutěže jeden trestný bod a do cíle zkráceného parkuru dovezli nulu. V čase 47,93 sekundy si dojel pro pomyslný bronz Matěj Kotalík se Sir Sidem. Výrazně pomalejší byl Ondřej Pospíšil s Einfachem. Jeho čas byl 54,16. Další čtyři vteřiny navrch měl Karel Polák na Empirovi 1.

Matěj Kotalík měl stejně jako Aleš Opatrný ve finále dva koně. Tím druhým byl Liston Achterhoek. S ním byl v závěru rychlejší než na Sir Sidovi, cílem projel v čase 46,97, ale čtyři trestné body za chybu v základním kole jej zařadilo na šesté místo. Sedmý byl Jan Chýle s Cool Paradisem, osmá Andrea Halíková s Colettou a devátá Natálie Roučková na valachovi jménem Matisse. 

Kompletní výsledky všech závodů

Autor: Josef Malinovský