Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Zlatý pohár EŽ Praha jistě získal Capivari

Zlatý pohár EŽ Praha jistě získal CapivariV neděli 13. září byl, jako osmá kapitola letošní metropolitní sezóny, v Chuchle Areně Praha na programu jediný dostihový den, nabízející v Praze také překážkové dostihy. Vrchol Dostihového dne Elektrizace železnic Praha, 14. Zlatý pohár EŽ Praha a. s. (I. kat., 4200 m, 360 tis. Kč) je dlouhodobě nejdelším a nejvýše dotovaným tuzemským dostihem přes proutěné překážky a letos se jej zúčastnila šestice velmi kvalitních skokanů.

Jasným favoritem byl v ČR dosud neporažený desetiletý valach Anaking (1,5:1, tr. Tůma, stáj Dr. Charvát), s nímž žokej Jan Faltejsek absolovoval první polovinu dostihu na druhé pozici za Sansirem, načež přešel do vedení, ale jeho náskok soupeři na počátku cílové roviny zlikvidovali a Anaking nakonec v duelu o druhé místo podlehl rozdílem krku o polovinu mladšímu outsiderovi Dragonovi (12:1, j. Vyhnálek, tr. Olehla, DS Pegas). To vše však tři a půl délky za jistým vítězem, jímž se při své české premiéře stal osmiletý bílý valach, sázkový druhý favorit Capivari (3,7:1), v jehož sedle se po měsíční zdravotní pauze vítězně vrátil do sedla trojnásobný vítěz Velké pardubické, žokej Josef Bartoš. Poosmé v životě vítězného reprezentanta stáje Scuderia Aichner SRL Capivariho trénuje Josef Váňa mladší, jenž Zlatý pohár Ež Praha vyhrál čtyřikrát jako jezdec, zato v roli trenéra jej získal poprvé.

V rámcovém rovinovém programu dosáhl již 75. kariérního double žokej Rája, naopak premiérově dvou triumfů v jednom dni dosáhly trenérka Kateřina Berthier a Dostihová stáj Helen.

 

Výsledky