Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Anaking favoritem Zlatého poháru EŽ Praha

Anaking favoritem Zlatého poháru EŽ PrahaJediným pražským dostihovým dnem, v němž se konají překážkové dostihy, a také letošním prvním, jehož termín zapadá i do původní termínové listiny, bude v neděli 13. září již tradiční Dostihový den Elektrizace železnic Praha. Jeho vrcholem je opět nejdelší a nejvýše dotovaný český dostih s proutěnými překážkami - 14. Zlatý pohár EŽ Praha (4200 m, 360 tis. Kč), pozici vysokého favorita v něm má skvělý Anaking, mezinárodně úspěšný desetiletý valach stáje Dr. Charvát, jenž v dosavadních šesti tuzemských startech nebyl poražen. Celkem v osmi dostizích, šesti rovinových a dvou skokanských, startuje 86 koní a 32 jezdců (z nich tři se představí v obou disciplínách).

Trojnásobný šampión skokanských částí ankety Kůň roku Anaking, kterého povede pětinásobný vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek, v kariéře vyhrál již dvanáct dostihů ve čtyřech různých zemích. V Praze startoval před čtyřmi lety a jistě tu vyhrál Velkou národní steeplechase o Pohár Josefa Váni.

Nebude ale jediným vítězem tohoto, v současnosti již nekonaného, dostihu na startu. O rok později jej totiž, při svém dosud jediném tuzemském představení, proměnil v lehké prvenství Capferret, dnes osmiletý šampión steeplerů právě z roku 2017, kdy triumfoval i třikrát ve Francii. Zajímavou dvojici posílá na start trenér Josef Váňa mladší, Capivari v únorové Pise zaostal za Anakingem jen o délku a půl a v jeho sedle se po měsíční zdravotní odmlce objeví žokej Josef Bartoš, Sansiro, na nějž byl angažován pětinásobný šampión Jaroslav Myška, obsadil v červencové pardubické krátké steeplechase druhé místo. Sestavu doplňují někdejší vítěz Gran Corsa Siepi Di Merano Kifaaya a zatím nezvítězivší, avšak několikrát i ve Francii umístěný, Dragon.

Tradiční doprovodný program pro nejmenší návštěvníky (jízdy na ponících zdarma, venkovní hřiště s atrakcemi, krytý dětský koutek v přízemí tribuny) tentokrát doplní workshopová dílnička Trash Made a (v 15.00 hodin) představení loutkového divadla.

Z důvodu aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví (v souvislosti s prevencí proti onemocnění COVID-19) bude v neděli 13. září na Dostihový den EŽ Praha omezena kapacita počtu diváků na 1000 osob. Vstupenky na akci lze zakoupit v prodejních sítích GoOut a Ticketportal, zbylé vstupenky budou prodávány v neděli na pokladně areálu, ale pouze do vyčerpání kapacity. Na tento dostihový den neplatí volný vstup držitelům ročního kupónu MHD nahraném na kartě lítačka.

 

Více o akci ZDE