Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Evropský pohár žokejů nabitý hvězdami

Evropský pohár žokejů nabitý hvězdamiV sobotu 28. září se v Chuchle Areně Praha uskuteční pátý ročník velkolepé mezinárodní dostihové akce: Leram Evropský pohár žokejů. Mimořádnou událostí dne bude přítomnost žokeje světového formátu Christopha Soumillona, s nímž se střetne jedenáct dalších skvělých jezdců, z nichž někteří už pražskou dráhu dobře znají, pro jiné půjde o premiérovou účast.

Tucet špičkových žokejů pochází z deseti různých zemí a dohromady již dokázali vyhrát přes šestnáct tisíc dostihů! Českou republiku budou zastupovat tři jezdci s historicky nejvyššími počty vítězství v kariérách Filip Minařík, Václav Janáček a Jiří Palík. Chybět opět nebude dvojnásobný vítěz EJC Bauyžan Murzabajev z Kazachstánu, který momentálně kraluje šampionátu v Německu, druhým žokejem, jenž dosud nechyběl na žádném z předešlých ročníků EJC, je Švéd Per-Anders Graberg. Naopak pražskou premiéru před sebou mají např. Nizozemec Adrie de Vries, Francouz Antoine Hamelin či Ir Colm O'Donoghue.

Leram EJC je nejbohatším rovinovým dostihovým dnem středoevropského regionu, v devíti dostizích bude mezi nejlepší rozděleno více než pět miliónů korun. Vrcholem sportovního programu pak je nejbohatší rovinový dostih střední Evropy Leram EJC Million s celkovou cenou 2,6 miliónu Kč. Kromě elitních domácích koní se představí také reprezentanti stájí z Francie, Německa a Slovenska.

Bonbónkem na samotný závěr dne bude dostih trenérů a osobností, v němž se po třech letech do dostihového sedla vrátí legenda českého turfu, osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa.

Nachystán je pestrý doprovodný program (křest nové knihy, autogramiáda žokejů, vystoupení mažoretek, vinobraní) a bohatá nabídka čeká i na nejmenší návštěvníky (jízdy na ponících zdarma, venkovní hřiště a na něm nové atrakce a herní prvky, maskot Kubík se sladkostmi či krytý dětský koutek Hříbátka s nejrůznějšími aktivitami).

První dostih startuje ve 13 hodin, areál Chuchle Areny Praha bude pro návštěvníky otevřen již o dvě hodiny dříve.

Více informací o akci najdete ZDE.