Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Nové logo a název: Chuchle Arena Praha

Nové logo a název: Chuchle Arena PrahaJedno z ikonických míst dostihového sportu v České republice, jehož historie sahá až do roku 1906, prochází v posledních letech velkými změnami. Nový oficiální název a logo odrážejí jeho význam a tradici, cílem je posilovat značku závodiště i v zahraničí. Jako první akce se v Chuchle Areně Praha uskuteční již tuto sobotu Leram Evropský pohár žokejů 2019.

„Chuchelské závodiště je synonymem pro český dostihový sport, a proto jsme hledali něco, co v sobě ponese jak historický odkaz, tak bude zároveň fungovat v mezinárodním meřítku,“ vysvětluje Martin Pecka, ředitel Chuchle Areny Praha. „Pro Čechy je Chuchle klíčovým pojítkem s dostihy, pro cizince je zase určující Praha. Slovo arena pak naznačuje místo konání více druhů koňských sportů. Proto název Chuchle Arena Praha.“

Nové jméno závodiště doplňuje i nové logo – silueta koňské hlavy v modré a zlaté barvě, kolem které se stáčí listy připomínající vítězný věnec. V jeho dolní části jsou uvedeny rok vzniku a název závodiště. Nový vizuální styl se postupně promítne nejen na materiálech závodiště, ale také v areálu samotném.

„Logo odráží majestátnost a tradici koňských sportů a odkazuje na všechny jejich hodnoty, které i při změnách, jakými závodiště prochází, zůstávají. Modrá barva je pro koňské sporty typická, jedná se o královskou barvu, a koně jsou i dnes velmi propojeni se šlechtickými rody. Zlatá zase dotváří výlučnost a eleganci, neboť koně vždy byli a stále jsou významnou součástí mnoha společenských událostí,“ říká Martin Pecka. „Chceme, aby se Chuchle stala důležitým komunitním jezdeckým střediskem s širokou nabídkou služeb, zábavy a sportovního vyžití. V centru všeho ale budou vždy koně. Stejně jako v logu,“ dodává.

V posledních dvou letech dostává areál díky novým majitelům novou podobu a postupně jsou zde prováděny všechny potřebné opravy a rekonstrukce. Od jara je v provozu nová hala a bylo vybudováno kolbiště pro parkury, na kterém v letošním roce proběhly již troje parkurové závody. Oproti minulým sezónám se zvyšuje i zájem veřejnosti a také díky zajímavým doprovodným programům roste jeho návštěvnost.

„Naším cílem je vrátit Chuchli na mezinárodní úroveň a udělat z ní opravdu prvotřídní závodiště,“ odhaluje další plány Martin Pecka, ředitel Chuchle Areny Praha.