Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Letní dostihový den: zkouška tříletých klisen a originální doprovodný program

Letní dostihový den: zkouška tříletých klisen a originální doprovodný programV neděli 9. července se v Chuchle Areně Praha uskuteční jediný prázdninový dostihový den. Jeho vrcholem bude 44. Cena Latiny (I. kat., 2200 m, 135 tis. Kč), přípravný test tříletých klisen pro klasické Oaks, které se poběží za čtyři týdny v Karlových Varech. Neobyčejným doprovodným programem bude celodenní Summer Cup – soutěže v králičím hopu, které začnou už dopoledne, a tudíž areál bude otevřen již od 8 hodin. Do 11 hodin je vstup zdarma, první dostih startuje tradičně ve 14 hodin.

V Ceně Latiny by se mělo představit třináct tříletých klisen, hlavními kandidátkami na čelní příčky budou do Prahy premiérově mířící vítězka slovenské Jarní ceny klisen Feschanda, jejíž matka French Quebec tento dostih vyhrála v roce 2012 a polosestra Falikraki v něm uspěla před třemi lety, Maxienne, jež se na jaře představila ve dvou zkouškách čtvrté kategorie a obě s velkou převahou vyhrála, a Yonella která v červnu finišovala sedmá v bratislavské Ceně Arvy a před dvěma týdny třetí v pražském Memoriálu Tomáše Šatry.

Zajímavě se jeví i druhý nejvýznamnější dostih dne Červencový handicap (II., kat., 1200 m, 3l. a st.), kde se utkají mj. vítěz letošního Gomba handicapu Mormill a někdejší premiant Sprinterské ceny Mollys Best.

První dvě položky scénáře budou patřit koním českého chovu: zahajovací Mikeshova cena je čtvrtou kapitolou letos nově vzniklého Seriálu hřebčínů sponzorovaného CONSEQ Group pro tříleté a starší koně, následná Ceny Výživových programů Fitmin zahájí už dvanáctý ročník chuchelské série dostihů pro dvouleté koně. Partner tohoto seriálu tentokrát představí i svou "Fitmin Pestauraci" s nabídkou pečlivě sestaveného, vyváženého a chutného menu z holistických krmiv Fitmin Purity doplněných o porci masa a čerstvé ovoce a zeleninu. (Psi na vodítku jsou v Chuchle Areně Praha vítanými hosty.) 

Hlavním lákadlem doprovodného programu tentokrát bude celodenní soutěž v králičím hopu Summer Cup. Probíhat bude v dětské zóně a závodit se bude na rovinné dráze, v parkuru, ve skoku vysokém i dalekém.

Více o akci ZDE