Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V Ceně Latiny triumfovala Riwetta

V Ceně Latiny triumfovala RiwettaByť za tropického počasí, přesto před solidní návštěvou se v neděli 9. července uskutečnil v Chuchle Areně Praha Letní dostihový den, jehož vrcholem byla 44. Cena Latiny (I. kat., 2200 m, 3l. kl., 135 tis. Kč), která slouží jako hlavní přípravná zkouška pro klasické Oaks, jež se bude konat počátkem srpna v Karlových Varech. Ve svižně odběhnutém dostihu se favoritky nakonec neprosadily a těsný triumf vybojovala ryzka Riwetta s žokejem Adamem Florianem.

Největší šance měly před startem vítězka slovenské Jarní ceny klisen Feschanda a suverénka dvou menších jarních testů Maxienne, ale ani jedna se mezi prvních pět v cíli nevešla. Po boji o hlavu v kvalitním čase 2:19,68 triumfovala ryzka DS GAUDIUM (stájová kolegyně Maxienne) Riwetta s žokejem Adamem Florianem, svěřenkyně trenérky Heleny Vocáskové v závěrečném duelu odrazila silný nápor teprve potřetí v kariéře startující Coletky, o délku a čtvrt třetí skončila polosestra Koně roku 2022 Gaspariniho Garmona.

Pro čtvrtou z loňské Ceny zimní královny Riwettu to byl druhý plný zásah kariéry, první v Praze a první v dostihu nejvyšší kategorie, žokej Adam Florian, vítěz letošní Velké jarní ceny s Jardin Micheletem, dosáhl na své dvanácté jedničkové vítězství. Pětinásobná trenérka-šampiónka Helena Vocásková se do listiny vítězů Ceny Latiny zapsala již potřetí.

V rámcovém programu dvakrát zvítězil žokej Jan Verner, šampión z roku 2020 navázal na dva čtvrteční triumfy z Lipska a připsal si 53. kariérní double.

Výsledky