Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky

Novinky


Do dostihů Klasické trojkoruny míří 64 koní

AGE OF JAPE (černý hnědák, 2006)

Ve čtvrtek 1. února přijal Jockey Club ČR seznam prvních nominací do letošních klasických dostihů. O trojici vrcholných zkoušek pro tříleté hřebce a klisny, jejichž dějištěm je Chuchle Arena Praha (Velká jarní cena, České Derby a St Leger) bylo podáno dohromady 122 přihlášek, obsahujících jména 64 koní. Do Českého Derby a CONSEQ St Leger míří po 44 adeptech (z toho do Derby 13 klisen, v případě St Leger ještě o dvě více), o CONSEQ Velkou jarní cenu se uchází 34 kandidátů (z toho osm klisen).

Více

Publikováno 2. 2. 2024 13:34

Prague Champions Day ozdobí dostihovou sezónu

Pro nadcházející sezónu připravuje Chuchle Arena výrazné zatraktivnění kalendáře. Do metropolitní termínové listiny se totiž pod názvem PRAGUE CHAMPIONS DAY vrátí velký zářijový dostihový den. Konkrétní program se ještě dotváří, každopádně nebude postaven na pozvánkách pro zahraniční žokeje, nabídnout by měl hned pětici dostihů nejvyšší kategorie a s plánovaným součtem prize-money ve výši přes tři milióny korun se stane nejbohatším rovinovým mítinkem roku.

Více

Publikováno 19. 1. 2024 9:36

Maxmilián velkým příslibem

V Chuchle Areně Praha skončila letošní dostihová sezóna, v sobotu 4. listopadu byla napsána její závěrečná, třináctá kapitola. Vrcholem derniérového programu byl 7. Pražský zimní favorit PP Asset Management pro dvouleté koně, jehož snadným vítězem se, podle prognóz, měl stát top-favorit Zabyak. Suverénní triumf se sice zrodil, ale dosáhl jej ryzák Maxmilián, a jediný český rodák mezi pěti aktéry tak opanoval i druhý start své velice nadějně rozběhnuté kariéry.

Více

Publikováno 4. 11. 2023 19:31

Poslední den sezóny určí Pražského zimního favorita

V sobotu 4. listopadu proběhne závěrečný metropolitní dostihový den roku 2023. Vrcholem programu bude 7. Pražský zimní favorit PP Asset Management, ve kterém se na trati 1800 metrů utká pětice perspektivních dvouletých koní. Celkem se uskuteční sedm dostihů, první z nich startuje již ve 12 hodin, a na konci odpoledne budou vyhlášeni šampióni (jezdec, jezdkyně, trenér a stáj) letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha.

Více

Publikováno 2. 11. 2023 11:09

Magic Merlin v novém rekordu vybojoval hattrick

Za ideálních podmínek se v neděli 22. října uskutečnila v Chuchle Areně Praha předposlední kapitola letošní metropolitní sezóny, jejímž vrcholem byla tradiční supervytrvalecká zkouška, 102. Lokotrans Cena prezidenta republiky, které mezi rekordní návštěvou pěti tisícovek diváků osobně přihlížel i prezident ČR Petr Pavel. Těsný triumf vybojoval favorizovaný Magic Merlin, který tak po výhrách v St Leger a Velké ceně českého turfu završil, jako první v jedné sezóně, podzimní vytrvalecký hattrick.

Více

Publikováno 22. 10. 2023 18:49

Nedělní vrchol s plnými startovními boxy a návštěvou hlavy státu

© Tomáš Holcbecher / TMM

V Chuchle Areně Praha se blíží závěr letošní sezóny a neděle 22. října je termínem její předposlední kapitoly. Ta je tradičně vyhlížena s velkým očekáváním, neboť jejím vrcholem je poslední metropolitní dostih nejvyšší kategorie v roce, a tentokrát je zájem ještě větší, protože ji osobně navštíví prezident České republiky Petr Pavel. Na start 102. Lokotrans Ceny prezidenta republiky, jejíž celková dotace byla díky sponzorovi zvýšena na 300 tisíc Kč, se postaví maximální počet čtrnácti kandidátů.

Více

Publikováno 19. 10. 2023 11:23

Vrcholy celé v růžové barvě

Jedenáctá kapitola letošní metropolitní sezóny v Chuchle Areně Praha nabídla ve svém programu hned tři dostihy nejvyšší kategorie a ve všech se prosadili koně, jejichž žokejové na sobě měli růžové dresy. V barvách stáje Lokotrans dvakrát triumfoval pětinásobný český a osminásobný španělský šampión Václav Janáček, jedno vítězství si před odletem na zimní angažmá do Kataru v dresu stáj Statek Blata Český ráj připsal Tomáš Lukášek.

Více

Publikováno 23. 9. 2023 19:00

Velkolepé finále dostihového září

Nabité dostihové září v Chuchle Areně Praha vyvrcholí v sobotu velkolepým finále, během nějž se uskuteční tři dostihy nejvyšší kategorie a svou účastí ho ozdobí skvělí žokejové, např. do ČR po dvou letech míří šampión Bauyržan Murzabajev, který po úspěšné misi v Německu působí ve Francii. V akci samozřejmě bude i řada nejlepších koní, mj. se letos poprvé v Praze představí i úřadující Kůň roku Gasparini. Dění na dráze odstartuje ve 14 hodin, Chuchle Arena se divákům otevře v pravé poledne.

Více

Publikováno 21. 9. 2023 10:44

Classa vybojovala i čtvrtý triumf

Vrcholem třetí zářijové dostihové neděle v Chuchle Areně Praha byl 20. Memoriál Harryho Petrlíka (I. kat., 1600 m, 3l. a st. klisny, 135 tis. Kč), do nejž nastupovala jako horká favoritka v letošních třech startech neporažená pětiletá ryzka Classa. Všech předchozích triumfů v tomto roce dosáhla těsnými rozdíly a nejinak tomu bylo i tentokrát, premiantka předloňského ročníku Petrlíkova memoriálu Classa uhájila letošní čisté konto po boji o hlavu před obhájkyní loňského prvenství Rabbit Coulsty.

Více

Publikováno 17. 9. 2023 19:32

Skvělá Classa bude hájit letošní čisté konto

Třetí neděli po sobě pokračuje metropolitní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha, tentokrát Dnem Laty Brandisové s osmi rovinovými dostihy. Vrcholem programu bude 20. ročník Memoriálu Harryho Petrlíka pro tříleté a starší klisny, v němž proti šestici soupeřek nastoupí v roli horké favoritky letos neporažená pětiletá ryzka Classa. V tribuně bude pro veřejnost vystavena část expozice Muzea Laty Brandis a poběží se také Cena BoKaBau – Pohár Laty Brandisové, dostih, v němž startují pouze ženy.

Více

Publikováno 14. 9. 2023 10:01