Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky

Novinky


Sternkranz potřetí vítězem Zlatého poháru EŽ Praha

Druhá zářijová neděle je již tradičně jediným termínem v roce, kdy se v Chuchle Areně Praha vedle rovinových dostihů konají i dostihy přes proutěné překážky. Vrchol programu, Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, jakožto nejdelší a jeden z nejvýše dotovaných českých dostihů s lehkými skoky, letos napsal již svou sedmnáctou kapitolu a poprvé v jeho historii dosáhl stejný kůň třetího triumfu. Favorit Sternkranz předvedl v koncovce raketové zrychlení a dosáhl na čistý hattrick.

Více

Publikováno 10. 9. 2023 18:33

V neděli se poběží nejdelší český dostih přes proutěné překážky

Nabité dostihové září v Chuchle Areně Praha pokračuje tuto neděli jedním z tradičních bodů metropolitní sezóny, Dostihovým dnem EŽ Praha. Jedná se o jediný den v roce, kdy se na centrálním českém závodišti konají také překážkové dostihy, a vrcholem programu bude 17. ročník Zlatého poháru EŽ Praha, nejdelšího a jednoho z nejvýše dotovaných dostihů přes proutěné překážky v České republice. Začíná se ve 14 hodin, areál Chuchle Areny bude otevřen již od 12 hodin.

Více

Publikováno 7. 9. 2023 11:32

Odešel Filip Minařík

Počátkem tohoto týdne zasáhla celý dostihový svět zpráva, které se mnozí zdráhali uvěřit: ve věku 48 let zemřel nejúspěšnější žokej české historie Filip Minařík. Rodák z pražského Radotína, který svou kariéru začínal právě ve Velké Chuchli a obrovskou pílí a houževnatostí se vypracoval na hvězdu mezinárodního formátu, dostihy naplno žil a i po vážném zranění před třemi lety ve svém milovaném oboru dál působil.

Více

Publikováno 7. 9. 2023 9:57

Magic Merlin a Ignacius Reilly hvězdami startu druhé poloviny sezóny

V neděli 3. září odstartovala druhá polovina letošní metropolitní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha. Vrcholy programu byly poslední klasická zkouška roku 78. PP Asset Management St Leger a nejvýznamnější srovnávací test tříletých a starších mílařů 45. Velká cena Prahy CK Martin Tour.

Více

Publikováno 3. 9. 2023 18:26

V neděli proběhne také soutěž o největší klobouk

Součástí nedělního dostihového dne v Chuchle Areně Praha, který otevře druhou polovinu letošní metropolitní sezóny, bude také soutěž pro dámy o největší klobouk. Sponzor Velké ceny Prahy, společnost CK Martin Tour, majitelce vybraného vítězného modelu věnuje částku 5000 Kč, nicméně s prázdnou neodejde žádná ze zúčastněných dam.

Více

Publikováno 1. 9. 2023 10:14

Dostihové září v Chuchli startuje s dvojicí elitních dostihů

V neděli 3. září se po letní pauze vrací dostihové dění na centrální českou dráhu v Chuchle Areně Praha. Uskuteční se osmá kapitola letošní metropolitní sezóny s tradičními vrcholy v podobě dvou významných dostihů: závěrečný klasický test 78. PP Asset Management St Leger vybojuje deset tříletých hřebců a dvě klisny, v 45. Velké ceně Prahy CK Martin Tour změří síly kvarteto tříletých reprezentantů klasického ročníku a osm starších zástupců. Doprovodný program bude věnován nejmenším návštěvníkům.

Více

Publikováno 31. 8. 2023 10:56

V Ceně Latiny triumfovala Riwetta

Byť za tropického počasí, přesto před solidní návštěvou se v neděli 9. července uskutečnil v Chuchle Areně Praha Letní dostihový den, jehož vrcholem byla 44. Cena Latiny pro tříleté klisny, která slouží jako hlavní přípravná zkouška pro klasické Oaks, jež se bude konat počátkem srpna v Karlových Varech. Ve svižně odběhnutém dostihu se favoritky nakonec neprosadily a těsný triumf vybojovala ryzka Riwetta s žokejem Adamem Florianem.

Více

Publikováno 9. 7. 2023 18:35

Letní dostihový den: zkouška tříletých klisen a originální doprovodný program

V neděli 9. července se v Chuchle Areně Praha uskuteční jediný prázdninový dostihový den. Jeho vrcholem bude 44. Cena Latiny, přípravný test tříletých klisen pro klasické Oaks, které se poběží za čtyři týdny v Karlových Varech. Neobyčejným doprovodným programem bude celodenní Summer Cup – soutěže v králičím hopu, které začnou už dopoledne, a tudíž areál bude otevřen již od 8 hodin. Do 11 hodin je vstup zdarma, první dostih startuje tradičně ve 14 hodin.

Více

Publikováno 7. 7. 2023 8:32

Vítězkou Českého Derby je klisna Abha

Tradičně poslední červnovou neděli se v Chuchle Areně Praha konal nejprestižnější dostih sezóny, České Derby. Před zaplněnou tribunou se ve skvělé atmosféře vítězkou jeho 103. ročníku stala svěřenkyně trenérky Ingrid Janáčkové-Koplíkové Abha, kterou pro stáj Statek Blata Český ráj manželů Dufkových výtečně odjel portugalský žokej Ricardo Sousa.

Více

Publikováno 25. 6. 2023 18:33

České Derby slibuje skvělý zážitek

V neděli 25. června se v Chuchle Areně Praha poběží nejprestižnější dostih sezóny, 103. České Derby. Na start klasické zkoušky s celkovou cenou dva milióny korun (vítěz bere rovný milión) se postaví třináct hřebců a dvě klisny, favoritem je dosud neporažený Jardin Michelet, ale vážných kandidátů na nejvyšší metu je minimálně pět. Špičkovou podívanou slibuje i rámcové dění s trojicí dalších dostihů nejvyšší kategorie a chystá se také pestrý doprovodný program. První dostih odstartuje ve 13 hodin.

Více

Publikováno 22. 6. 2023 14:19